Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sara Sieppi ja ihmiskoe

Vierailija
06.07.2020 |

Sieppi on nyt viikon päivät hehkuttanut Instassaan tulevaa viikkoa, jonka aikana hän on luvannut elää kuten tavalliset ihmiset ja mm. herätä aamulla viimeistään kahdeksalta, käydä päivittäin ulkona, tehdä itse ruokansa ja lukea illalla kirjaa.

Puuttumatta sen enempää kokeen onnistumiseen (siepin tuntien hän luovuttaa jo ennen keskiviikkoa ja löytää siihen syynkin itsensä ulkopuolelta) ihmettelen moisen kokeen tarkoitusta. Haluaako hän tällä korostaa omaa erinomaisuuttaan ja luksuselämäänsä ja kehuskella muille, miten hänen etuoikeutetussa ja ylellisessä elämässään on harvinaista eksotiikkaa se arki, jota normaalit ihmiset elävät. Ajatella että pitäisi herätä ennen puoltapäivää? Ettei voisikaan syödä aamiaista ravintolassa ja tilata lounasta kotiin ja nauttia laiskan päivän palkinnoksi ja päätteeksi skumppaillallinen.

En ole aiemminkaan arvostelut tätä teennäisyyden ja itsekkään omahyväisyyden ruumiillistumaa, mutta nyt Sieppi kylä alitti kaikki rimat!

Kommentit (12)

Vierailija
1/12 |
06.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ihminen somettaa 10h puhelin kourassa, niin ehkä normaali elämä tuntuu vieraalta....

Vierailija
2/12 |
06.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oo kuullukaan, mutta kuulostaa hauskalta. Miksi pitää aina keksiä pikkuasioille joku tosi paheellinen motiivi (etenkin kun kyseessä julkkisnainen). Vainoharhaista menoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/12 |
06.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen piti herätä klo 6, eikä klo 8. Ekana aamuna tosin nukkui "pommiin". Eikä tarkoitus ollut kokeilla tuota mitä sanoit, vaan testata sitä miten häneltä sujuu sellaisten ihmisten elämä, joita hän itse ihannoi. Eli ihmiset, jotka esim. klo 11 mennessä ovat jo käyneet uimassa, lenkillä, kokanneet oman aterian, jne. Itse ymmärsin, että hän halusi testata eri rytmissä elävän ihmisen elämää, ja samalla varmaan tuoda kiinnostavaa sisältöä iholla-ohjelman kuvauksiin. luulen että olet käsittänyt asian nyt vähän väärin tai ainakin haluat väenväkisin tehdä tuosta kokeilusta jotian muuta mitä sen oli tarkoitus olla.  

Vierailija
4/12 |
07.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tainnut siepon parempi elämä lähteä sujumaan. Lupasi ahkerasti päivittää kuulumisia mutta eiliseltä se jäi ainoastaan nopeaan toteamiseen että nukkui lähes viisi tuntia pommiin, aamiainen ei maistunut ja autonavaimet hukkuivat, Tänään ei ole kuulunut vielä mitään joten kaiketi muija vetelee vielä sikeitä niin että sylki roiskuu.

No julkisuudenhakutemppuhan se olikin, ettei vaan muija pääsisi painumaan unholaan ja etteivät asuntokaupat vain jäisi keneltäkään huomaamatta. Lyön vaikka vetoa että Näistä asuntokaupoista tulee nyt sitten tekosyy sille että uusi elämä ei onnistunutkaan, ihan kuin kauppa olisi ollut aivan tämän päivän päätös: ystävätär vonkariittahan vihjaili asiasta jo viikko sitten storyssaan...

Vierailija
5/12 |
07.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sara sieppi, tuo kaikkien aikojen valittaja ja ruikuttaja, vinkuu nyt sitä, Miten hänen asuntokauppojojasn vatvotaan juorupalstoilla ja miten tyhmät ihmiset ihmettelevät sitä kuinka yksinäinen nainen voi ostaa asunnon. Tietysti haukkuu taas kerran seurasjansa uteliaiksi ihmisiksi.

Ilmeisesti Saara nyt halusi ymmärtää tahallaan väärin. Kukaan ei kyseenalaista sitä etteikö nainen voisi ostaa asuntoa, mutta sitä Ihmetellään miten luottotietonsa menettänyt ihminen voi saada pankkilainaa. Ja ennen kuin kukaan ehtii lisätä että Sara on ulosottonsa maksanut , niin haluan huomauttaa , että luottotietorekisterissä merkintä säilyy siitä huolimatta.

Vierailija
6/12 |
08.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin siinä sitten kävi, että ikääntyvä pissisprinsessa lopetti suurellisesti rummuttamansa "parempi elämä" hankkeen ennen kuin se ehti edes alkaa. Jo sängystä ylösnouseminen tuntuu olevan hänelle ylivoimaista, kaikista muista lupauksistaan puhumattakaan.

Mikä lie nyt pahoittanut loukkaantumisen ja uhriutumisen mestarin mielen, kun viimeisimmässä stoorissaan hän makaa hämärässä huoneessa sängyssään silmät kyynelissä. Ovatko karkit päässeet loppumaan?. Eikö tarpeellinen määrä ihkutuksia ja sydämen kuvia olekaan kertynyt Instagram kommentteihin? Vai onko kyse siitä, että aivan kaikki lehdet eivät olekaan ottaneet yhteyttä kyselläkseen asuntokaupoista? Vai itkeekö hän ainoastaan sitä että ihmiset ovat niin uteliaita eivätkä anna hänen olla rauhassa vaan pommittavat tyhmillä kysymyksillään. Ihan pienenä vinkkinä Saralle voisin kyllä kertoa, että jos et kaikkia asioita levittelisi julkisuuteen, niin ei niitä näitä tyhmiä uteluitakaan niin paljoa tulisi.

Kauaa ei syytä noihin katkeriin kyyneliin tarvinne odottaa, sillä Siepin edellisestä avautumisesta on kulunut jo melkoisesti aikaa.

Jäämme mielenkiinnolla odottamaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/12 |
08.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä se Saran uusi asunto on?

Vierailija
8/12 |
08.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

No niin, saran "parempi ihminen " viikko tyssäsi alkuunsa ja aivan kuten alunperin ennustinkin, syyn siihen hän löysi jälleen jostakin aivan muusta kuin omasta laiskuudestaan ja mukavuudenhalustaan.

Hauskaa tuo Saran logiikka. Parempi ihminen ei voi olla samaan aikaan, jos on töitä. Ei siis voi herätä aamulla ilman että roikottelee sängyssä puoleen päivää. Ei voi laittaa itse ruokansa vaan täytyy tilata kotiin toimitettuna. Herran tähden , kuka nyt pystyy tekemään ruokaa tai heräämään ajoissa, jos kerran pitää tehdä töitä. Varsinkin kun se saran työ on niinkin vaativaa kuin itsensä kuvaaminen. Mitenköhän kaikki muut työssäkäyvät naiset siinä onnistuvat? Monella kun on vielä perhettäkin siinä sivussa...

Mutta business älyä , sitähän Saralla on ja häikäilemättömyyttä hyväksikäyttää seuraajiaan. Ensin hän maanittelee näitä keksimään itselleen haasteita tämän "parempi ihminen" kampanjan ajaksi. Miksiköhän? Tietenkin saadakseen Insta tililleen oikein paljon kommentteja, jotka näyttävät mukavilta tilastoissa, jotka puolestaan kääntyvät suoraan euroiksi, kun ne esittelee yhteistyökumppaneille.

Go Sara go, mutta muista kuitenkin, että ahneella on kakkainen loppu ja sinunkin parasta ennen päivämääräsi alkaa jo uhkaavasti lähestyä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/12 |
08.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saralla kannattaisi opiskella, tuntuu että ei ole ajatellut tulevaisuutta pitkälle. Näin hänet livenä yks päivä. Kaunis mutta aikamoinen amatsooni.

Vierailija
10/12 |
08.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Saralla kannattaisi opiskella, tuntuu että ei ole ajatellut tulevaisuutta pitkälle. Näin hänet livenä yks päivä. Kaunis mutta aikamoinen amatsooni.

Aika pönäkkä täti nykyään. Insta kuvissa näyttää hoikalta mutta todellisuudessa on tosi tuhti matami. Ja se kaksoisleuan alku... No mitäpä muuta voi odottaakaan sen hampurilais- ja sokerimäärän jälkeen minkä tuo ahtaa kitusiinsa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/12 |
09.07.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saralla on nyt stoorissaan paljon juttua.....

"Töitä on paljon mikä on ihana JUTTU mutta sitten on myös sellainen JUTTU mistä kerron myöhemmin. Lisäksi on vielä se kämppäJUTTU, joka tuli vähän yllättäen. .."

Mun mielestäni juttu on kyllä niin, että jos tuo muija tyhjin silmin virnottaessaan antaa tyhmän vaikutelman itsestään, niin näitä juttujaan molottaessaan sen tyhmyytensä vasta osoittaakin.

Kyllä juttu on näin!

Vierailija
12/12 |
16.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä Saran asunto on?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi neljä