Kauheeta jos lapset ei koskaan saa enää elää vapaasti maailmassa
Kommentit (10)
Öö, tota, onhan näitä viruksia ollut ennenkin, SARS, Mers, sikainfluenssa jne. Älä rupea ylidramaattiseksi.
Kyllä ne saa. Mikään pandemia ei ole kestänyt ikuisesti eikä kestä.
Tämän jälkeen ainakin allekirjoittanut painaa entistäkin enemmän sata lasissa. Kun kaikki tämä paska on ohi, niin reaktiotani voi verrata siihen, kun lehmät päästetään kesälaitumille ensimmäistä kertaa talven jälkeen. Tämä kaikki poikkeustilan ja rajoitusten aiheuttama patoutuma tulee ainakin minulla purkautumaan silloin.
Vierailija kirjoitti:
Öö, tota, onhan näitä viruksia ollut ennenkin, SARS, Mers, sikainfluenssa jne. Älä rupea ylidramaattiseksi.
Mers ei ole koskaan levinnyt pandemaksi - onneksi! Se on hirvittävän tappava tauti.
penskat selviää tästä.Me hieman vanhemmat aikuset emme.Lapsilla on tulevaisuus.
No tätä on monen arki esim sotaisissa maissa. Jatkuvaa pelkoa ja rajoitusta. Onnekkaita olemme me, jotka olemme saaneet täällä kasvaa ja omia lapsia kasvattaa.
Ja vain sen vuoksi että yli 70 vuotiaat voisivat kuolla vanhuuteen?
Kyllä saavat. Tämä sotku kestää noin kahdeksan vuotta. Lääketiede edistyy koko ajan.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä saavat. Tämä sotku kestää noin kahdeksan vuotta. Lääketiede edistyy koko ajan.
No ei tod kestä 8 vuotta. Virus joko paljon lyhyemmässä ajassa kiertää koko maailman läpi tai pysähtyy kokonaan. Mutta mikään pandemia ei todellakaan ole tuollaista aikaa päällä.
seitkytluku oli vapaata, ei hiviä, ei somea, e-pilleri joten seksi oli huoletonta. huoh, se ei palaa enää.
Onneksi Suomessa lapset ovat tottuneet kurapukuihin ja kypäräpipoihin. Jatkossa ulkoillaan vain kurapuvussa ja kypäräpipossa, johon on integroitu hengityssuoja.