Onko painoni syy miksi miehet eivät kiinnostu?! Mitat 170cm/75kg
Alan oikeasti lakkaa syömästä jos tosiaan on niin että minun kaltainen ei kelpaa. Liikun ja syön tervellisesti. Tervellisyys on kaikki kaikessa, minulla on pitkä tukka ja olen kuulemma nätti. Ei ole edes maha paljon mitään. Reisissä on rasvaa vähä sen.
Olen huomannut että miehet tosiaan haluavat todella pieniä naisia vierelleen. Ikä 26v.
Kommentit (94)
En allekirjoita. Olen itseasiassa sinua isompikin eikä koskaan ole ollut pulaa miesten huomiosta. Itsetunto kuntoon, sen puute karkoittaa miehet, ei painosi.
Itse olin samoissa mitoissa 170/74 ja kyllä miehiä riitti... mutta kun olin 10 kg kevyempi niin vientiä oli paljon enemmän vaikka silloinkin olin kaukana hoikalta. Olin kuitenkin urheilullinen ( harrastin 5-6 tuntia liikuntaa, mm. spinningiä viikossa ). Nyt olen yli 40v, painan 85 kg ja olen näkymätön.
Painosi non just perfect tuolle pituudelle 😘 sellainen naisellinen 👍 onnea hyvän miehen etsintään
Eiköhän se syy ole epävarmuus. Ehkä olet myös vaikeasti lähestyttävä.
No mä tiedän, että mulla on. Mutta olenkin sua paljon läskimpi. 178cm ja 96kg. Haluaisin laihtua niiiin kovasti, ei tunnu onnistuvan millään näillä mun mielialalääkkeillä jotka saa mut ahmimaan. Ja yksinäisyys pistää ylensyömään lisää.
Toivon, että kesään mennessä olisin 80kg. Saa nähdä.
N28
Jotkut miehet voi tykätä kirjoitustaitoisesta. Väärinkirjoitus on turn off.
Vikaa ei todellakaan ole painossa t. M45
... ja tuskin sussa muutenkaan, parisuhdeasioissa nyt vaan on vaikeeta kaikilla kunnes se onni sit joskus tarpeeksi pitkään itse aktiivisesti yrittämällä löytyy
No kuvitteleppa että olet hieman ujo päihteetön mies joka on treenannut kroppaa mutta siitä ei ole mitään hyötyä.
Kyl se on paljon laajempi skaala mitä haetaan. Ennenkaikkea haetaan oikeaa mielenlaatua.
Mutta monet sisäiset sairudet näkyy päällepäin ja niistä siten varsinaisesti puhutaan. Ne on niinku henkistunnejuttuja ja meillä ny ei vaan oo sanoja semmoiseen. Eikä tunteista muutenkaan voi puhua.
Ei ollu varmaan oikein mitään apua. Mut aktiivisuus kaikissa merkityksissä. Kasvokielestä alkaen, kai treenailet kasvolihaksia?
Vierailija kirjoitti:
Kyl se on paljon laajempi skaala mitä haetaan. Ennenkaikkea haetaan oikeaa mielenlaatua.
Mutta monet sisäiset sairudet näkyy päällepäin ja niistä siten varsinaisesti puhutaan. Ne on niinku henkistunnejuttuja ja meillä ny ei vaan oo sanoja semmoiseen. Eikä tunteista muutenkaan voi puhua.Ei ollu varmaan oikein mitään apua. Mut aktiivisuus kaikissa merkityksissä. Kasvokielestä alkaen, kai treenailet kasvolihaksia?
Mitä tuo kasvolihasten treenaus on?
Toi epätoivoisuus saattaa olla syy.
Mahtaako sinua seurata pierukaasuvana?
Helsingistä olen. Ei yksikään mies koskaan ole ollut kiinnostunut tai sitten vain kehutaan kovasti. Kyllä olen varma että johtuu minun koosta.
Ei kukaan mies halu isokokoista naista.
Kaikkihan riippuu siitä miltä näytät, ei vaa'an lukemista.
160-senttisenä jos painan 65kg, näytän kamalalta pullerolta. Juuri 170cm hujakoilla oleva kaverini saa painaa yli 70kg ja näyttää silti hyvältä.
Jännä, miten joiltain hyvinkin pullukoilta naisilta löytyy ihan hyvännäköinen mies ja päin vastoin. Kai se luonnekin ratkaisee sitten kuitenkin, vaikka erilaisen oletuksen saa keskustelupalstoilta.
Olen alkanut epäillä samaa... tosin mistä sen tietää ovatko kiinnostuneita? Harva mua lähestyy missään. Jotkut tuijottaa mutta en tiedä onko se kiinnostusta vai jotain muuta.
Vierailija kirjoitti:
No mä tiedän, että mulla on. Mutta olenkin sua paljon läskimpi. 178cm ja 96kg. Haluaisin laihtua niiiin kovasti, ei tunnu onnistuvan millään näillä miun mielialalääkkeillä jotka saa mut ahmimaan. Ja yksinäisyys pistää ylensyömään lisää.
Toivon, että kesään mennessä olisin 80kg. Saa nähdä.N28
Itse olin päinvastaisessa tilanteessa, niin laiha että se oli rumaa. Kaikki ruoka tulee läpi ja lihasmassan keruu pitkä ja vaikea projekti. Sain lopulta yli 20kg lisää massaa ja fiilis oli mahtava! Pystyt siihen kyllä, muistuta itseäsi joka päivä, miksi teet sen. Tsemppiä kevät kaudelle!
M25 95kg
Mistä päin olet?