Miten kehtaatte käydä kakalla töissä??
Jätätte hajun jälkeenne ja seuraava tietää, että kävitte äsken vääntämässä kunnon jöötit pönttöön. Awkward.
Kommentit (1354)
Siis kakannut, ei lakannut (autocorrect) .
Joskus on vaan pakko, ei voi mitään. Välttelen tätä kyllä viimeiseen asti.
Joo, tästä syystä lasken aina housuun
Siinä ei ole kysymys kehtaamisesta, vaan luonnon pakottamasta tarpeesta tyhjentää suolensa.
Valitettavasti kaikki eivä onnistu säätelemään suoltaan siten, että tuo homma hoituisi vain ja ainoastaan kotona.
Mulla iskee paskahätä yhtäkkiä ja se työntyy väkisin ulos. Silloin meen mieluummin vessaan pöntölle, kuin paskon housuuni.
Vierailija kirjoitti:
Koska siitä saa palkkaa.
No ei sulle siitä paskomisesta makseta palkkaa, vai luuletko, että hengittämisestä ja silmäluomien räpsytyksestäkin maksetaan? Kyllähän sä niitäkin teet työajalla.
Säästyy kotona vessapaperia ja vettä, kun käy töissä kakalla.
Housuun pask*malla hajuongelma onneksi poistuu.
Vierailija kirjoitti:
Säästyy kotona vessapaperia ja vettä, kun käy töissä kakalla.
Mikset tee niinkuin väki minun työpaikalla, varastatte ne vessapaperit töistä?
Kun töissä luovuttiin tavallisista vessapaperirullista ja telineistä ja tilalle laitettiin lukolliset telineet joissa jumbo rullat, niin vessapaperin kulutus väheni noin 25%
Nolompaa on kakkia housuun konttorissa, joten mielummin käyn vessassa hoitamassa homman.
Jos ihminen ei räpyttele silmiään, niin silmä kuivuu, ja sen näkökyky heikkenee. Eroamme koneista monessa kohtaa . ..
Vierailija kirjoitti:
Housuun pask*malla hajuongelma onneksi poistuu.
Vessan hajuongelma poistuu joo...
Miten ihmiset ylipäätään kehtaavat käydä vessassa työpaikalla, edes pissalla? Miten kehtaavat syödä, puhua, juoda, seisoa, istua, aivastaa, yskiä?
Minä en käy töissä kakalla, minä käyn siellä autolla tai bussilla.
Minkäs minä sille voin, että paskattaa. Olisi aika hullua pidättää sontaa useamman tunnin ajan, kun työpaikalla kuitenkin on vessa. Ja se vessa on siellä nimenomaan siksi, että sinne voi käydä tekemässä tarpeensa. Ainahan se hajuherkkä työkaveri voi jättää käymättä siellä haisevassa vessassa, jos se kerran on niin helppoa.
Niin ajattelen aina sitä seuraavaa, joka ei ole koskaan lakannut. On varmasti järkytys