Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Minkä pankin numero on 123235-?
16.03.2008 |
Sattuuko kenelläkään olemaan tiliä pankissa, jonka numero on yllä oleva.
Kommentit (5)
no soita sille!!! Jos ei kerran vastaa tekstariin.....
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Minullakin on ollut tilejä pankeissa - entisillä asuinpaikkakunnilla, opiskelupaikkakunnilla, joten ei niistä voisi päätellä missä nyt asun.
kotikaupungissaan tai lapsuusaikojen kunnassa. No soitan nyt, mutta nolottaa, ajattelin, jos täällä sattuu seilaamaan parhaillaan vaikka joku Joensuun keskustan Nordean asiakas, av:ltahan saa usein avun moneen tilanteeseen. ;-)
Soitin kaverille, iloisena vastasi, ettei vaan ole saanut viestiä aikaiseksi. Ei tippaakaan ollut loukkaantunut. Minulla ollut tilinro oli väärä, onneksi kysyin. ap
Alue: Aihe vapaa
Seuraavassa sekava selitys. Olen velkaa kaverilleni 30 euroa. Luulin jo maksaneeni summan, mutta huomasin, että en olekaan maksanut. Minulla on lapulla numero, jossa pankin numero on tuo ja olen lähes varma, että tuolle lapulle kirjoitin kaverini tilinumeron. En kuitenkaan ole sataprosenttisen varma, enkä uskalla maksaa muistikuvan perusteella, kun nimi on jäänyt kirjoittamatta.. Siis jos tuo sittenkin on joku muu tilinumero, jonka olen kirjoittanut ylös.
Kysyin kaveriltani tekstiviestissä tilinumeroa uudestaan, ei ole vastannut. Ehkä on suuttunut, mikä olisikin tietenkin oikein, törppö olin. Pari kuukautta vanha velka (yhteisellä kauppareissulla minulla jäi lompakko autoon.) Tiedän paikkakunnan. Jos saan tietää, että tuo tili on jonkun sen paikkakunnan pankin, olen varma, että numero on kaverini.