Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko jollekin antibiootille allerginen? Käykö sinulle muut antibioottityypit vai oletko allerginen kaikille?

Vierailija
13.03.2008 |

SAin Amorionista vahvan allergiareaktion ja nyt olisi tarvetta taas antibiooteille.



Kuinka yleistä on allergisoitua useammallekin antibiootille?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain Amoxilin-kuurista aivan järjettömän ripulin ja tulin tosi kipeäksi.....En ole sen jälkeen suostunut ko. valmistetta käyttämään.

Vierailija
2/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

nykyään suoraan aina sanon lääkäreille että sitä ei kannata määrätä, koska joudun kuitenkin sitten syömään uuden kuurin. Jotkut lääkärit eivät ole uskoneet, mutta niin se vaan on. Se vaan ei tehoa mulle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta mun tyttö on allerginen penisilliinille ja amoksisilliinille, sulfalle ja asitromysiinille. Laajakirjoiset antibiootit kuten Kefexin ja Kefalex ovat sopineet. Onneksi lääkekuureja ei ole tarvittu sen jälkeen, kun tytöltä 8-vuotiaana leikattiin kitarisa ja nielurisat. Nyt hän on 17-vuotias.

Vierailija
4/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen jälkeen olen syönyt yhden Kefexin-kuurin, eikä siitä tullut mitään oireita.



Joskus aiemmin olen muistaakseni syönyt V-peniä eikä siitäkään tullut mitään outoa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kuusi