Jotkut idiootit lauloivat Kuusijärven savusaunassa!
en tajua tällaista ämmäporukkaa tullaan savusaunaan ja ala-lauteella vielä' ettei tarvii mennä heti pois kun laittaa löylyä, sitten ämmäporukka alkaa laulamaan jotain suomalaisia kansansävelmiä SAUNASSa joka on tavallaan meisten aluetta ja jossa saa olla vihdoinkin hiljaa ja ottaa löylyä
tämä porukkaa tulee saunaan LAULAMAAN!
oliko tää joku tarve osoittaa japanilaisille turisteille että "mepä osataan laulaa tällaisia stemmoja yhdessä", vai m ikä ihmeen tarve oli näyttää että me lauletaan tätä paskaa?
kyllä oli niin typerä teko että toivottavasti ette tule enää toiste
Kommentit (29)
löylyä vaan pakkiin ja sanoit että olkaa akat hiljaa
Mistä lähtien sauna on ollut miesten aluetta?
Sekö on sekasauna? Miksi minä muistelen, että siellä erikseen miesten ja naisten osastot? Vai erehdyitkö naisten saunaan?
Vituuko siellä naistenpuolelle teit pervo
Toivottavasti korvat piippaa kauan
savusaunat on yhteissaunoja joissa oltava uikkarit. Ja ei nyt hyvää päivää saunaan mennä laulamaan. ja japanilaiset turistitkin luulee että suomalaiset on idioootteja
Mä meen ensi kerralla laulamaan Pin k floydia. Ja toivottavasti kukaan ei laula rappia tai cheekia
laitan nastalla lapun saunan oveen ensi kerralla perjantaina jossa lukee. Ja saunassa laulaminen kielletty.
Nuo yhteislaulajat luulevat olevansa kovinkin hauskoja, mutta lähinnä heidän kiekumisensa on häpeällistä kuultavaa.
Vierailija kirjoitti:
Mistä lähtien sauna on ollut miesten aluetta?
Jo jostain 1400-luvulta asti.
Onhan akat semmosia kälättäjiä, että pilaavat tunnelman joka paikassa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mistä lähtien sauna on ollut miesten aluetta?
Jo jostain 1400-luvulta asti.
Miehetkö ne siellä saunassa ovat parantaneet sairaita ja synnyttäneet lapsia? Ja naisetko peseytyvät vähemmän kuin miehet?
saunassa kylvetään. Ja ei lauleta.
laulajien tekopyhyys tässä äårsytti eniten. kukaan ei oikeasti nauti yhteislaulusta ite vaan tarkoitus oli osoittaa muille jotain pätevyyttä ja esittää laulua ikäänkuiun etsiä omaa kunniaansa
mahdottoman pöljää toimintaa
Mitä oikein raivoat vauvapalstalla? Antaa naisten laulaa, mikään ei estä sinua lähtemästä pois.
Miksi et yksinkertaisesti käskenyt niitä ämmmiä pihalle laulamaan? Ja tarvittaessa vaikka heittänyt heidät sinne. Vaikka tietysti joku olisi varmaan vähän kitissyt vastaan, niin loppujen lopuksi naiset olisivat tunteneet tyytyväisinä sisällään että saunassa on nyt MIES, jonka komentoon heidän tulee alistua! Men rule the world.
Mistä näitä tosikoita oikein tulee?
Vierailija kirjoitti:
Mitä oikein raivoat vauvapalstalla? Antaa naisten laulaa, mikään ei estä sinua lähtemästä pois.
Kyllähän tuossa pointti on, että miksi häiritä mukavaa ja rauhallista saunahetkeä laulamalla. Ei kyllä yhtään oteta huomioon myös toisia saunojia.
lääöke tähän on : "voisitteko olla hiljaa ta i mennä metsään laulamaan?" ja hirveesti löylyä päälle niin menevät aika pian
jotkut urbaaninaiset eivät tajua SAUNAN PYHYYTTÄ. lullaan että laululla jotenkin viihdytetään ihmisiä ja luodaan tekopyhää tunnelmaa. kun asia on juuri toisin., saunassa voidaan vitsailla kyllä mutta yleensä ollaan hiljaa. Muutkin miehet kertoivat sauan ulkopuo0lella että heitä ärsyttää kun saunaan tulee joskus kaikenmaailman maailmanparantajia räpättämään. vaikka hitto Tarja Turunen tulisi laulamaan oopperaa saunaan niin ei kiinnosta
ja se kysymys: MIKSI pitää laulaa saunassa? kenelle? fuck shit no
helevetti