Mikä puolue ajaisi Ay-liikkeen ja julkisen sektorin lakkauttamista?
Tällainen puolue saisi ääneni. Meillä ei ole varaa hölmöilyyn.
Kommentit (7)
Porvarit eli kikkareet. Mikä ihana ajatus ap, raikas paluu menneeseen luokkayhteiskuntaan viime vuosituhannen taitteeseen, hienoa! Jos vielä pääsisi oikein kunnolla ajassa taaksepäin ja täydellisen orjuuden aikaan niin kaikki olisi täydellistä eikö? Voi niitä hyviä aikoja! Kokoomushan puhuu aina pyrkimyksistään maksimaaliseen talouden ja työllisyyden kasvuun, joten voisivat lanseerata seuraavaksi kampanjan "Ruskea menneisyys, ureaa uurtavaa kasvua omin voimin!". Kasvuahan pitää vauhdittaa ja keltaista nestettä näillä riittää ja jää vielä reilusti ylikin. Sen voi sitten myydä ylihintaan kituuttavalle pienviljelijälle. Tuossa on viitattu korrektisti orjuuden ihanaan aikaan kun ruskean voi selittää myös tarkoittavan maaperää, ei missään nimessä ihonväriä.
Haittamaahanmuuttoon meillä on varaa apn mielestä
Ei yksikään, koska seurauksena olisi satavarma katastrofi :D
Vierailija kirjoitti:
Haittamaahanmuuttoon meillä on varaa apn mielestä
Äläs hätäile. Kato niistä saa hyvää halpatyövoimaa. Kyllä se saadaan vielä jossain vaiheessa läpi menemään, odota vaan. Siispä hurraa ruskea menneisyys ja mikä parasta - ennen kaikkea tulevaisuus!
Liberaalit kannattavat sääntelyn ja holhouksen vähentämistä selkemmin kaikista puolueista. Haluaisin äänestää heitä, mutta varmaan äänestän kuitenkin vihreitä, koska ääni vihreille vaikuttaa oikeasti eduskunnan kokoonpanoon. Liberaaleilla ei taida olla mahdollisuuksia siihen.
Liperaalit