Alepa kauppakassi-palvelu on kusetusta! Ottivat +15% katevarauslisäyksen???
Ja yhteystietoja ei missään mihin voi ottaa yhteyttä....
Ostokset maksoivat kuljetuksineen 54.18e, ja lopullinen summa joka tililtä lähti oli 62.31e.
Mikä tää pulju on???
Kommentit (6)
Missä mielessä lopullinen summa? Onko tilaus jo tullut ja sisälsikö kuitti katevarauksen ja lähtikö tililtä kuitin summa vai katevarauksellinen summa?
Vierailija kirjoitti:
Katevaraus on normaali toimenpide ja se palautetaan toimituksen jälkeen tilille.
Mihin se perustuu kun jo kerran maksoin koko laskun?
ap
Kun banaani voikin painaa enemmän kuin keskimääräisen mukaan laskettu arvio ja jos jauhelihapaketti korvataankin kalliimmalla. Summahan voi jäädä myös pienemmäksi kuin alkuperäinen arvio. Minulle on tulossa tänään kassi, josta puuttuu yksi tuote kokonaan, joten en myöskään maksa siitä.
Aika iso lisä mutta vähn epäilen etteikö kulua olisi ennalta kerrottu, jos siis luit kaiken mikä kuuluu lukea ennen ostoksia.
https://www.foodie.fi/alepa-ukk
"MIKSI TILAUSVAIHEESSA VELOITETAAN 15 % ENEMMÄN?
Haluamme varmistaa, että saat kaikki tilaamasi tuotteet, mutta voimme joutua korvaamaan tilaamasi tuotteen eri hintaisella tuotteella. Emme halua, emmekä voi tehdä lisäveloituksia kortillesi, joten teemme jo tilausvaiheessa hieman suuremman veloituksen, minkä oikaisemme keräilyn päätteeksi aina oikeaksi."
Katevaraus on normaali toimenpide ja se palautetaan toimituksen jälkeen tilille.