Miten vietätte joulunne?
Kommentit (6)
Yksin kotona makaan sängyssä. Perhettä ystäviä tai miestä ei ole. N30
Mieheni asuu Iso-Britanniassa ja hän lentää Suomeen kuukaudeksi 23. päivä. Joten vietämme joulun ihan kahdestaan, emme ole nähneet nyt kolmeen kuukauteen. Minun sukulaisia tapaamme sitten joulun jälkeisinä päivinä.
Minun synnytys käynnistetään huomenna joten saa nähdä mistä löydämme itsemme jouluna. Toivottavasti omasta kodista, mutta voi olla että vietämme joulun sairaalassa. Kunhan on vauva sylissä ja mies vieressä, niin ei muulla taida olla väliä.
Olen omassa kodissa, seurana mies, miehen mummo, minun sisko, siskon lapsi, isäni, hänen vaimonsa sekä heidän kaksi lastaan.
Toivon kovasti että kotona! Nyt olemme vielä sairaalassa 5 päivää vanhan vauvan kanssa. Hän tuli maailmaan vähän liian etuajassa, joten saa nähdä riittääkö pienen ihmisen voimat vielä kotijouluun.
Menemme perheeni kanssa minun mummolaani. Sinne tulee myös vanhempani sekä sisarukseni.