Onko muilla tänään aamulla Tori.fi takunnut?
Yritin aamulla siinä 8 aikoihin päästä omalle tililleni, mutten päässyt. Jatkuvasti tuli virhe "502 Bad Gateway". Luulin vian olevan minun koneessani, mutta kaikki muut sivustot toimivat ihan hyvin. Torin selaaminenkaan ei oikein onnistunut, kun vähän väliä tuo virhekoodi tuli esiin.
Nyt tuo on loppunut hetki sitten ja tori toimii taas normaalisti. Kuitenkin, ilmoituksissani näkyy, että olisin saanut useampaan ilmoitukseeni yhteydenoton, mutten löydä niitä. Minulla on pelkkä sähköposti ilmoituksissani, muttei sieltä löydy näitä yhteydenottoja, roskapostista tai haku toiminnollakaan. Olisikohan järjestelmä voinut virheellisesti kirjata ilmoituksien tietoihin, että ole saanut yhteydenottoja?
Testasin itse, tuleeko yhteydenotto perille sähköpostiini ja se ainakin tuli ja nyt ilmoituksen yhteydenotoissa lukee, että yhteydenottoja on 2kpl.
Lähetin jo viestiä torin asiakaspalveluun, jos on ollut jotain huoltoa tai ongelmaa, mutta ajattelin täältä kysyä, ovatko muut huomanneet samaa tänään? Tai onko jollekin käynyt samalla tavalla kadonneiden yhteydenottojen kanssa?
Sainkin jo vastauksen torilta, että suoritetaan huoltotöitä. Enkä ole saanut oikeita yhteydenottoja, vaan minulle on ilmoituksieni kautta yritetty lähettää roskapostiviestejä, mutta torin järjestelmä on estänyt niiden lähtemisen, mutta silti laskuri on virheellisesti ne laskenut mukaan.
Ap