Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lasten pikkujoulut - keskustelua tarjoilusta ja ohjelmasta

Vierailija
02.11.2018 |

On taas aika alkaa tehdä lasten pikkujoulujuhlia - suunnittelu onkin jo varmaan kaikilla tehty, joten tässä voimme jakaa ideoita ja inspiraatiota sekä kysellä neuvoja ym ym. Niin hauskaa!

Onhan kutsut jo tehty ja lähetetty? Joulunalus on kiireistä aikaa, joten lasten omat pikkujoulut on syytä saada vanhempien kalenteriin mahdollisimman heti!

Tänä vuonna me emme askarrelleet kutsuja itse, vasn tilasimme kivat kortit kuorineen kirjapainosta. Kortti in kiva kuva ihan kuin värityskirjassa ja pienet vieraat saavat värittää sen ihan itse pikkujoulujuhlia odottaessaan.

Ohjelma on ainakin meillä perinteinen: poniajeluja puistossa ja taikuri. Ja tietysti odotettu vieras Korvatunturilta! Jokainen tuo mukanaan pienen lahja, koska lasten on tärkeää oppia, että antaminen on kivempaa kuin saaminen!

Tarjoiluja tässä vielä mietin, luomua ja lähiä tietenkin! Äideille champpista ja hyväätekeviä smoothieita ja kaikkia ihania terveysjuttuja!

Lapsille ei ole mitään pukukoodia, nuorilla neideillä näkyy varmasti paljon talvisia samettimekkoja ja balettihameita, pikkuherroilla merellisiä bleisereitä (koska asumme merenrannassa) ja iloisia rusetteja.

Kertokaa omista suunnitelmistanne, en malta odottaa, koska olen tällainen ihanan höpsö party mama!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Upsis!

Vierailija
2/2 |
02.11.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Merellisiä bleisereitä? Siis jäänteitä viime kesästä? Kyllä me ainakin panostamme poikienkin pukeutumiseen, joten joko muodikas samettiblazer tai sitten hyvälaatuista villaa. Eikä tytötkään balettihameissa paikalle saavu, harrastevaatteille on oma aikansa ja paikkansa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kuusi