Raskautuminen
Moi!
Meillä miehen kanssa kova yritys plussata. Pari kk sitten otettu kierukka pois jonka jälkeen oltu ilman ehkäisyä. Ehkäisyn kanssa kierto ollut todella epäsäännöllinen, mutta nyt 2 viime kuukautiset olleet säännölliset ja kierto 27pv. Kamala stressi ja testejä menee, joka varmasti iso syy miksi vielä ei ole plussannut sekä malttamaton luonne (Joo huolestun vasta vuoden päästä).. :) nyt kuitenkin parin pv sisällä tullut outoja tuntemuksia. Kylkiin ja raajoihin kolottaa. Maha todella turvonnut ja kova ja sitten taas yhtäkkiä ihan löysä. Maha ollut myös todella kipeä. Tänään palellut varpaita kokopäivän hirmuisesti vaikka muuten ollaan hiki hatussa. Samanlainen olo kuin sillon kun on kuumeessa, mutta kuume ei kuitenkaan nouse. Voisikohan toive käydä todeksi vai kuvittelenko vain ❤️
Kommentit (12)
Päivittäin seksiä niin kyllä se jossainvaiheessa onnistuu jos ruuti kuivaa miehelläs!
Luotin siihen, että onnistuu vielä 45 vuotiaana ja niin se onnistuikin. Neljäs lapsi ja kaikki tulleet ekasta kierrosta. Luota enemmän, että onnistut! Rentouta kehosi, syö ja nuku hyvin, liiku ja elä muutenkin terveellisesti.
Vierailija kirjoitti:
RASKAUTUA, hemmetti.
Älkää käyttäkö tota ÄLLÖ SANAA!!!!!!!!
Nainen raskautuu kyllä jos vaan on säännöllisesti ja usein seksiä 😁
Onko tämä raskautuminen jotain sellaista, joita raamatussa mainitut raskautetut tekevät? Vai mistä hel*vetistä tässä on kyse? Käsittämättömiä sanoja.
Naiset tuppaa raskautumaan heti kun silmä välttää ja siihen ei tarvita seksiä. 10-20kg:n raskautuminen tapahtuu ihan huomaamatta yleensä parisuhteen toisen vuoden jälkeen.
Vierailija kirjoitti:
Naiset tuppaa raskautumaan heti kun silmä välttää ja siihen ei tarvita seksiä. 10-20kg:n raskautuminen tapahtuu ihan huomaamatta yleensä parisuhteen toisen vuoden jälkeen.
Avioliitto viimeistään takaa minimissään yli 10 kg raskautumisen.
Ihanko tosissaan joku ei ymmärrä tuota aikaa yleisesti käytettävää sanaa, vai onko jonkun mielestä vain hauska esittää älyttömän typerää? Ymmärrän että jos suomi ei ole äidinkieli niin voi joutua hetken pohtimaan, mutta noin muuten en kyllä tajua näitä täysin ymmärrettävistä sanoista mussuttajia... Menkää muihin ketjuihin jos aloittajan käyttämät sanat häiritsevät?
Muista valita oikea ajankohta astutukseen.