Posti hukannut pakettini, kuitti hukkunut...
Palautin tosiaan pari kk sitten H&m:lle 150e arvoisen paketin. Olen aiemminkin palauttanut sinne ja heillä kestänyt aina 1-2kk että kuittaavat palautuksen saapuneen sinne.
Niinpä en nytkään osannut epäillä aiemmin mitään. Reilu kk sitten palautin sinne tosiaan 150e edestä tuotteita ja arvatkaapa vain, löydänkö sitä kuittia mistään. Palautus ei kuulemma ole mennyt perille.
Halusin nyt vain varmistaa että tuo 150e on nyt sitten vain maksettava, eikö? Onko mitään mahdollisuutta siis siihen ettei tarvitsisi maksaa kun tuotteitakaan ei minulla ole? Nyt kyllä vituttaa oma huolimattomuus ja kuitin hukkaaminen :/ Onko kenelläkään H&m:n kanssa tapahtunut vastaavaa? Selvisikö mitenkään?
Kommentit (4)
Joudut maksamaan. Ota ens kerral vaik kuva siit kuitista
Posti hukkaa jatkuvasti kirjeitä ja paketteja eikä viitsi kirjoittaa saapumisilmoituksia. Kannattaa siis aina varautua siihen että postiin jätetty lähetys saattaa mennä perille mutta saattaa olla menemättäkin.
Sinulla ei ole muuta mahdollisuutta kuin maksaa ja säilyttää ensi kerralla tositteet. Posti ei ikinä myönnä virheitään ja milläpä ne todistat.
Postiinkin jää tosite siitä sinun palautuksesta.
Siinä on päivämäärä ja paketin numero.
Ei v*ttu, kiva. En oo ihan varma, onko joskus käynyt, mutta mä oon aina säästänyt kuitit.