Itiksen Lidl - nyt olen nähnyt wt:eitä!
Ei Herran tähden. Siellä ne pinkkitukat, kakaroita roikottavat mammat ja muut wt:t todellakin oli. En yhtään ihmettelisi jos joku alkaisi imettää siinä käytävällä.
Ja kantaväestöä!
Kommentit (11)
Älä vain -ap- mene kieltämään sitä käytävällä imettämistä - se on silloin siltä lapselta (kumpi osallistuva) pois...
Itiksessä on lastenhoito ja imetyshuone.
Käyn lähes päivittäin Itiksen LIDLssä, enpä ole aikaisemmin ymmärtänyt olevani wt, joskaan minulla ei kakaraa.
Ap kävi ehkä tekemässä tieteellistä tutkimusta ja osti samalla kauppareissulla Seiskan, toki vain siksi kun siinä on kattava tv- osio ;)
Oletpa lapsellinen ja ylimielinen rasisti.
Imettäminen korreloi koulutuksen kanssa. Vähemmän koulutettu on todennäköisempi pulloruokkija.
Kyllä siellä kieltämättä näkee suhteellisen paljon sellaista "metsänväkeä". He selvästi kokevat Lidlin jotenkin omakseen, markkinointi on siis onnistunut.
Minäkö? Minä käyn siellä muutaman kerran vuodessa ostamassa herkkuja joita ei muualta saa.
Minä käyn siellä silloin tällöin, enimmäkseen näyttää olevan maahamuuttajia. On siellä ihan normaalejakin, kuten minä. Mulla on vaalea tukka ja tyylikkäät vaatteet.
Kun Heidi Klummia taas kohta pukkaa, ootte taas tekin siellä oven takana jonossa, eikä wt:t.
Up