Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

uskon että en saa töitä, koska olen hankala ihminen

Vierailija
12.12.2017 |

ja esimiehet huomaavat sen heti. olen aika vaativainen ja pedantti ja mua on kiusattu puolissa mun työpaikoissa. Varmasti osaamista mulla on, mutta en ole ihmisten keskuudessa kamalan suosittu. Muutama läheinen ystävä, mies ja perhe on, mutta noin yleisesti ottaen saatan olla ja vaikuttaa epämiellyttävältä. Ehkä mielistelevältä

Onko kukaan muu tullut moisiin ajatuksiin, omasta työttömyydestä?!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Vierailija
2/6 |
13.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö muita, jotka ovat samaa mieltä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
13.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä, tosin eri tavalla hankala kuin sinä. Mutta minusta ei yleensä pidetä. Ei siinä mitään.

Vierailija
4/6 |
13.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopettakaa jo tämä jatkuva työttömyydestä jauhaminen. Av on visssiin täynnä työttömiä. Sääli, että ette saa töitä, mutta oikeasti, antakaa jo olla!

Vierailija
5/6 |
13.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minua ei aina arvosteta. Olen yrittäjähenkinen. Ajattelen työnantajani taloudellista etua. Minua harmittaa ehdottaa enää mitään, kun yleensä ne parhaimmat ehdotukset, joilla saataisiin säästöä aikaiseksi vaietaan kuoliaaksi. Tahtoisin saada pienen palkankorotuksen vastineeksi ideani toteutumisesta ja sen myötä huomattavammista säästöistä työnantajalle. En osaa työskennellä vajaalla teholla. Tympäännyt muutamassa vuodessa työhöni. Tahdon saada uusia haasteita. En pidä siitä, että tekemällä hyvin työni, en pääse etenemään pois paikaltani, jolla olen osoittautunut hyväksi ja tehokkaaksi. 

6/6 |
13.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko sä ajatellut että voisit alkaa kehittää itseäsi vähemmän hankalaan suuntaan?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi kahdeksan