Lue keskustelun säännöt.
Missä iässä rupesit muuttamaan kasvojenhoitorutiineja ”aikuisempaan” suuntaan? Missä iässä huomasit, että pitää ruveta käyttämään eri tuotteita kuin aiemmin?
26.11.2017 |
Itse nyt 35-vuotiaana olen havahtunut siihen, että pelkkä kasvojen pesu ei riitä, pitäs ruveta etsimään jotain aikuisille naisille tarkoitettuja kiinteyttäviä ryppyvoiteita.
Kaulan ihokin on menettänyt kiinteyttään ja silmien alla kunnon rypyt. 😔
Kommentit (2)
Vielä ei ole ollut tarvetta vaihtaa mitään ihonhoitorutiineja. Ostan myös edelleen samoja voiteita kuin parikymppisenä, joko Biothermin Aquasource -sarjaa tai apteekista Vichyn keveimpiä voiteita. Kasvot pesen vedellä ja viimeistelen puhdistuksen kasvovedellä. Anti-age-tuotteet ovat minulle aivan liian tuhtia tavaraa. Olen nainen 41 v, ei ryppyjä, silmäpusseja eikä muitakaan iho-ongelmia. Minulla on hyvät geenit.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Itse aloin hoitaa ihoani huolellisesti laadukkailla tuotteilla jo parikymppisenä. :)