Suositelkaa hiustuotteita, joilla saa pehmeät ja kiiltävät hiukset!
Minulla on paksut luonnonkiharat hiukset, joissa on paljon sähärää ja karheutta. Käytän tuhteja hoitoaineita ja jotain marketin hiusöljyjä, mutta en ole saanut niillä toivomaani tulosta. Kertokaas luottotuotteenne te, jotka olette saaneet karheat hiukset kuriin! Mielellään tietenkin mahdollisimman edullisia :)
Kommentit (5)
Ei pesua joka päivä. Jokin avokadohiusnaamio sokokselta.
Hae etnisestä kaupasta käkkäräpäille tarkoitettuja hiusöljyjä?
Minä laitan välillä ennen pesua hiuksiin oliiviöljyä tai jojobaöljyä. Samanlaiset hiukset kuin sinulla. Eron huomaa selvästi, tulee kiiltävämmät ja vähemmän pörröiset kiharat.
Uskokaa tai älkää, mutta paras kokeilemani hiuten pesuaine on s-marketeissa myytävä, 1,15€ maksava tuote. Ostin sitä vahingossa ja ostan tarkoituksellakin tästä eteenpäin. Hoitoaine hintaansa nähden ok, mut tuo shampoo on paras mitä olen koskaan käyttänyt. Ja olen siis käyttänyt myös kampaamotuotteita. Tuote siis on VITAL hair care. Sitä on normaaleille, värjätyille ja olikohan kuiville hiuksille.
Nostan.