Naiset jotka eivät peseydy ennen altaaseen menoa kylpylässä
Heidän jäljiltään on kajalia, huulipunaa ja kuollutta ihosolukkoa porealtaan reunoilla.
Kommentit (5)
Sama tilanne on Yrjönkadun uimahallissa, jossa etenkin idästä vierailulle tulleet naiset sikailevat. Pesemättömät lakkahiukset ja meikkiä törkeä määrä.
Ikävää käytöstä.
Se hiuslakka on hyvä pestä pois ennen altaaseen menoa tai käyttää suihkumyssyä. Niitä on tosi nättejä olemassa.
Jos olen kylpylässä, käyn yleensä suihkussa jo hotellihuoneessa, puen päälle uimapuvun ja kylpytakin ja tossut, ja tepsutan kylpyläosastolle. Paljon mukavampaa niin. Uimahallissa tietenkin peseydyn pesutiloissa. Meikkiä ja hiuslakkaa käytän vain juhlissa.
Mielenkiinnosta, miten te muut pitkähiuksiset toimitte ollessanne useamman päivän putkeen kylpylälomalla? Pesettekö tukan joka uintikerralla, eli esim kolmena peräkkäisenä päivänä? Itse pesen vain ekalla uintikerralla ja muulloin pidän sen kuivana ja korkealla nutturalla. En käytä hiuslakkaa tms. Olenko ällö?
Saa myös vinkata mistä löytyisi edullinen löysähkö uimalakki, mihin mahtuisi kilo karvaa sisään.
No mutta kun hiukset kastuu! :(