Sara sieppi häiriköi asukkaita
http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201706052200186060_vd.shtml
Sara taitaa ollakin aika ylimielinen...
Kommentit (252)
Kauhee melu varmaan lähenyt noista kaikista kanoista. Yli-ikäisistä pissiksistä lähtee ääntä. Sympatiat naapureiden puolella.
Pakkaa kamat, Sieppo. Naapurit ei enää jaksa.
Miksi ne teinijuhlat on tarvinnut kotona järjestää? Eikö kaupungilla ollut vaahtobiletä?
Eihän se edes täyttänyt tasavuosia. Lapsellista.
Yrittikö naapuri valittaa, että Saralle maistuu?
Nolo lappu.
Joko pitää huolestua? Kun läheiset ja naapurit alkavat huomauttamaan. Sitten tulee työkaverit ja vauvapalsta.
Kyllä varmasti porukalla ois ollu rahaa vuokrata jotku tilat jostain, jossa ois saanu sitten rauhassa hirnua ja möykätä. Ihan sama minkä luokan julkkis on, niin siinä kerrostalossa usein asuu normaaleja työssäkäyviä ihmisiä, lapsiperheitä tai unionglemaisia, joita ottaa suunnattomasti päähän tuollainen yöllinen mölyäminen. Todella ylimielistä Siepiltä vielä julkaista someen kuva lapusta, elääköhän nainen ihan toisessa todellisuudessa. Noh, toivottavasti seuraavalla kerralla ilmoitus menee isännöitsijälle. Mutta toisaalta julkkikset nyt aika helposti ottavat nokkiinsa jos häädön saavat, siinä vaiheessa ei paljoa naurata kun sitten taloyhtiön hallitukselle tulee syyte laittomasta häädöstä tai jotain.
Arkaan paikkaan taisi Sieppo sana osua. Eikö se tarkoita juoppoa. Kuinka kehtasi edes antaa julkisuuteen?
Ei hätää. Siellä oli pissisemo fanejansa vahtimassa.
Olisiko ollut aiheellista pyytää vaikka anteeksi meteliä?
Miksi tästä uutisoidaan siihen sävyyn, että Sieppi olisi uhri? Hän on bilettänyt isolla porukalla ja nauraa vain muiden pahalle mielelle.
Miten voi olla noin lapsellinen, ei ymmärrä edes hävetä käytöstään. Ei varmasti ole naapuri ihan turhasta tuota lappua laittanut.
Saralla on menossa joku todisteluvaihe, että asiat olisivat hyvin. Vaan ei taida olla.
Olis tajunnu hävetä ja pyytää anteeks. Häpene Sieppo
Villi veikkaus: kuinka monta vuotta iltapäivälehdet vielä viitsivät/jaksavat uutisoida Siepin somepäivityksistä?!
Nainen täytti vasta 26v, joten pahimmassa tapauksessa vielä muutama vuosi saattaa mennä.
Kerrostaloon kuuluu elämän äänet, myös synttärikemut kerran vuodessa.
Milloin Sarasta on tullut Sieppo?
Oliko ne Roopen bilekaverit tuolla myös?
Vierailija kirjoitti:
Olis tajunnu hävetä ja pyytää anteeks. Häpene Sieppo
"Hävetä" ei kuulu näiden tyttösten ja pissisemon sanavarastoon.
Ei sentään "Hyi *ittu!" vaan #gottalovemylife