Lue keskustelun säännöt.
Sori
06.03.2017 |
karvaturri, että ehdotin sinulle lähteiden etsimistä. Et olisi välttämättä edes löytänyt paljon mitään, koska et pääse kirjautumaan koulujen tietokantoihin. Sori, että jouduit lukemaan koko pöllöstä tutkielmasta.
Kommentit (8)
Anteeksi karvaturri! Olen ollut hirveä viime aikoina. ;(
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sitten löysin vielä kolmannen artikkelin käännöksistä jollekin aasialaiselle kielelle.
Sori, että tuli sanottua yhtä sun toista.... ;(
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Löysin taas kaksi artikkelia lisää. :o)
Heh, minulla oli näköjään jo tulostettu yksi hyvä artikkeli. En ollut lukenut, koska nimi oli jotenkin hämäävä. Se olikin tosi tarpeellinen. :O Etsin äsken koulun hakukoneelta artikkeleita, mutta kun tein haun tietyn lehden nimellä, niin en saanut mitään. Niilleä lehdille ei muka ollut lisenssiä. Sitten kun tein haun lehdessä olleen artikkelin nimellä, se löytyikin yllättäin. :O Nyt minulla on jo näytelmä X:n käännöksistä Taiwanissa ja Kiinassa. En muista oliko vielä jotain muutakin. :)
Sitten löysin googlettamalla joitakin muita artikkeleita aiheeseen liittyen.
Löysin myös jonkin tai joitakin kirjoja, joita pitäisi kaukolainata Suomesta ja muista Pohj.maista. En tiedä kehtaako, koska olen kaukolainannut aiemmin paljon... Saisin kyllä kaukolainata tutkielmaan liittyen ilmaiseksi, mutta en tiedä kehtaanko. Kaukolainat käsittelevä hlö muistaa minut, koska olen lainannut paljon. Olen saanut myös ilmaiseksi artikkeleita kaukolainoina, jotka eivät liity tutkielmaan.