Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Avioero ei tunnu miltään

Vierailija
21.01.2017 |

Ollaan eroamassa 15-vuotisen suhteen ja yli 10 vuoden avioliiton jälkeen. Eikä tunnu miltään. Ei sureta yhtään eikä liioin ole mikään villi ja vapaa fiilis. Ihan vaan neutraali. Tarkoittaakohan tämä enemmän sitä, että ero on oikea ratkaisu, vai sitä että olisi kai siinä nyt toisetkin 15 vuotta vielä mennyt. Mietin vaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tuntuiko avioliiton aikana sitten miltään?

Vierailija
2/3 |
21.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hirvittävän hyvä kysymys. Mietin juuri tänään miltä tuntuu ennen avioeroa. Mietin olisiko avioero meillä oikea ratkaisu. Miksi sitten edes ajatus ei tunnu miltään? Ei hyvältä eikä pahalta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä olet vain vähemmän tunteva ihminen. Toiset ottavat kaikki asiat voimakkaammin kuin toiset. Eivät kaikki ihmiset tunne syvää rakkautta ikinä, eikä se ole huono asia. Olemme vain erilaisia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi yksi