Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko pienen lapsen ulkoilu soveliasta, klo 23 aikoihin?

Vierailija
01.06.2007 |

Olen huomannut ja ihmetellyt suuresti erästä nuorta naapuritalon perhettä jossa vanhemmat ulkoilevat iltamyähään noin 2v kanssa.



Tätä on jatkunut jo pidemmän aikaan. harvemmin heitä on päivisin pihalla näkynyt. En ole mikään kyylä mutta jotenkin oudon tuntuista kun pitäisi olla jo uniaika pienellä. Minusta ei oikein normaalia.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

KUKA HULLU ULKOILEE ENNEN TOTA???

Vierailija
2/3 |
01.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

joskus harvoin olivat yömyöhään lastensa kanssa pihalla, sieltä kännäämään jne. Onneksi sossu puuttui heidän tilanteeseen ja tilanne rauhoittui. Kyllä pienten on tähän aikaa jo oltava nukkumassa tai rauhoittumassa yöpuulle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei helv*etti! Meillä oli samanlainen tilanne, naapuri näki vaivaa meidän ulkoiluasioista. onko sillä mitään väliä onko ulkona vai sisällä jos lapsi on kuitenkin hereillä? hyökkääkö jokin pahuus vai mikä illalla? mikä on se kellonaika että jengin täytyy olla sisällä, ei nyt oo mikään sota-aika, jolloin oli ulkonaliikkumiskielto illalla.



me tehtiin vain ja ainoastaan yötyötä miehen kanssa. yleensä mies oli töissä mut mäkin olin, yrittäjän on pakko. nukkuun päästiin ite kolmen jälkeen. lapsi oli jo synnyttyään yövirkku ja oli kaikista hyvistä yrityksistä huolimatta hereillä vähintään puoleenyöhön ja nukku aamulla kymmeneen yhteentoista. so what? me ulkoiltiin usein myöhään jopa talvella pimeellä oltiin vielä puol 11 pihalla, kesällä jopa puol 12. MITÄ SITTEN?



IHME HELV*ETIN KYTTÄÄJÄ. Kaikkee pahaa alottajalle!



Katri

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan neljä