Apua! Näkyykö Acon10 se paikka, johon viivan tulisi muodostua?
Siis oletteko huomanneet ikäänkuin " uran" , johon viivan kuuluisi tulla.
Mitään väriä ei ole testissä näkyvissä, mutta väritön painauma/ura näkyi heti.
Kyseessä liuskatesti ja kp. 25/28
Kommentit (7)
minulla näkyi myös tuollainen ura ja nega oli.
kuukautiset olivat pois 3kk. Imettämisen takia siis. Seuraavat kuukautiset tulivat vasta imettämisen lopettamisen jälkeen->2,5vk.
Ja raskaana en siis ollut. Olen kuullut, että tuo testi saattaa reagoida myös johonkin tulehdukseenkin, esim. hiivaan, pissatulehdukseen tms.
Mutta PALJON onnea, jos olet raskaana:) Testaa muutaman päivän päästä uudelleen, niin jos olet raskaana, niin pitäisi näkyä plussa jo selvemmin:)
Kun on tosiaan TÄYSIN väritön. Voi siis olla vain se kuuluisa viivanpaikka...
Onkohan enempää kokemuksia?
Onkohan sellaista testiä, jossa ei näy mitään uria, jos tulos on nega? Nimittäin olen kuullut monilta, että esim. RFSU testiin tulee helposti viivanpaikka näkyviin.
ap
Joten toivotaan että raskaana olet!
itse ehdin kuluttaa aikamoisen kasan noita Acon10 -testejä, kun toista lastamme yritimme peräti kolme vuotta ennen tärppiä, ja kyllä niissä se viivanpaikka on.
Joissakin testeissä se näkyy paremmin, joissakin tuskin ollenkaan. Mutta tosiaan, toivottavasti uusintatesti näyttää plussaa!
Olisi kiva kuulla vielä muidenkin kokemuksia?
Toki tiedän, että kannattaa testata parin päivän päästä uudestaan, sillähän se selviää! Olen silti niin malttamaton, että kokemuksia kaipaan:)
Pakko kysyä vielä kakkoselta, että oletko varma, että urassa ei ollut lainkaan väriä ensimmäisellä testauksella? Kiitos, jos viitisit vielä vastata!
Kiitos sinulle. Katsotaan, miten käy. Testailen viikolla uudelleen...
ap