Toi Satuhäiden sulhanenhan on ihan komea!!
Miksi ihmeessä sen ulkonäköä on täällä parjattu monta päivää?
Kommentit (14)
Vierailija:
Tavallinen, ei mikään susiruma. Ei iskisi mua, ei tuolla persoonalla ja ulkonäöllä...
Puku päällä vielä menettelee mutta _kukaan_ ei voi olla komea tuollainen rätti päässä! Yök!
Olisin hävennyt itseni kuoliaaksi, jos mun mies olisi vetänyt laulushowta häissä... noloa....
Mutta tuliko kellekään muulle mieleen adhd-aikuinen? Jotenkin koko ajan jotain säätöä ja sählinkiä ja huomionkipeyttä? Kosintakin laulaen suunnilleen väkijoukossa, vaikka morsian inhoaa tuollaista huomiota.
Muutenkin tuntuivat sulhasen häiltä, oli hänelle tärkeetä musiikkia, esiintymistä, itkua jne. Varmasti rakastavat toisaan lujasti, mutta jäi tunne, että morsian keveän painostuksen alla suostunut ohjelmaan. vaikutti paljon pidättyväisemmältä kuin sulho.
Henkilökohtaisesti en yhtään pidä tuollaisista suunapäänä-miehistä. Viihdyn rauhallisemmissa porukoissa. Toisaalta elämä on varmaan paljon värikkäämpää tuon sortin miesten kanssa :-)
Sitten vielä tökki se vääntö kirkkomusiikista. Jos laulu oli niin tärkeä, miksi ihmeessä sitten kirkkovihkiminen? Olen aina pitänyt itsestäänselvyytenä, että kirkossa oma musiikkinsa, juhlapaikalla omansa. Ei iskelmiä kirkkoon!
laulamassaja heilumassa, eikä ole edes kummoinen laulaja! En ottas tollasta sähköjänis ukkoa...
Olikohan morsiamen isä kuollut?
Kun isää ei siis näkynyt eikä kukaan sukulainenkaan häntä alttarille saattanut.
Vierailija:
Olikohan morsiamen isä kuollut?
Kun isää ei siis näkynyt eikä kukaan sukulainenkaan häntä alttarille saattanut.
Ei kaikki halua saattajaa. Minusta oli romanttista ja luontevaa kävellä alttarille saman miehen kanssa mennen tullen.
jotka välillä häiritsi. Mutta on sitä pahemmankin näköisiä miehiä nähty.
...Kynsi meni pilalle, kun vastasi miehen puheluun...Sitten ei kameroiden edessä pussailla...jäkä jäkä mari mari...
Sulhanen hirmuinen päällepäsmäri ja morsian sellainen harmaa hiiri. Joku siinä sulhasen kimpoilussa oli outoa...
Vastasin vain, kun täällä kysyttiin että oliko morsiamen vanhemmat paikalla!
Morsiamen puolen eturivissä kun istui äiti ja siskot... Morsiuspari asui ÄIDIN luona.... Eli isää ei näkynyt, eikä hänestä mitään puhuttu.
Siitä vain päätelmä että isä on poistunut keskuudesta :-(
Eli ei ainostaan siihen syyhyn nojaten, ettei morsianta isä alttarille saattanut!
11 tms
Vierailija:
Ei kaikki halua saattajaa. Minusta oli romanttista ja luontevaa kävellä alttarille saman miehen kanssa mennen tullen.
saatikka laulutaidoista ja muutenkin oli vähän liian pehmomies ja se laulushow häissä oli vähän liikaa
Tavallinen, ei mikään susiruma. Ei iskisi mua, ei tuolla persoonalla ja ulkonäöllä...