Yliarvostetuimmat elokuvat
Mitkä paljon hehkutetut ja kehutut elokuvat ovat teidän mielestänne yliarvostettuja?
Minun mielestäni Stanley Kubrickin ohjaama "2001: Avaruusseikkailu" on yliarvostettu. Elokuva on tylsä, kulkee liian hitaasti enkä saanut sen juonesta kiinni.
Kommentit (79)
"American Hustle" on myös yliarvostettu. Se oli saanut jopa 10 Oscar-ehdokkuutta ja siksi katsoin sen. Elokuva oli pettymys. Juonenkäänteet olivat liian sekavat eikä se muutenkaan kiinnostanut.
Harry potterit..niin kirjat ku elokuvat
Vierailija kirjoitti:
Harry potterit..niin kirjat ku elokuvat
Silti katsoit ja luit kaikki. Jotkut ihmiset ne vaan jaksaa.
Tree of life. Tekotaiteellista kuraa, todella pitkäveteinen leffa.
American beauty. Niin tylsä ja ennalta arvattava.
Sinkkuelämää leffat. Vieläkin harmittaa, että käytin useamman tunnin elämästäni tällaiseen paskaan.
American Sniper oli sellaista kamalaa amerikkalaista soopaa.
Kaikki yli kasin keskiarvon saanut paska 1990-luvulta lähtien IMDb:n top 250 -listalta. Forrest Gump? WTF! Matrix. Sormusten herra... Huh huh.
Brittielokuva "Rakkautta vain" (Love Actually).
Interstelar. Tylsä ja hirveästä hienostelusta ja kauniista efekteistä huolimatta oudon sieluton.
Erityisesti ärsytti vanhempana miten kukaan kyseisen tarinan tekijöistä ei kyseenalaistanut sitä miten päähenkilöä ei kiinnosta oma poika ollenkaan, tytärkin vaan. Kunnes ei sitten kiinnostakaan kun pitää mennä viihdyttämään naista jossain kuusessa sen sijaan että tutustuisi lapsiin/lapseen uudelleen aikuisena. Joo, hieno)
Komppaan American Hustlea (ainoa valopilkku on Lawrence, tosin ehkä siksi että sen on tarkoitus olla vähemman sympaattinen ja rasittava), on ihan käsittämötöntä että ihmiset eivät tajua kuinka kehno elokuva se on kaiken hypen alla.
Harry Potterit on lastenkirjoja/elokuvia ja taso vaihtelee paljon.
American beautya tulin minäkin sanomaan. Samoin Kill Bill 2 oli ihan turha, tylsä ja niin helppo loppuratkaisu!
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Harry potterit..niin kirjat ku elokuvat
Silti katsoit ja luit kaikki. Jotkut ihmiset ne vaan jaksaa.
En ole lukenut yhtään Potter-kirjaa mutta katsonut kolme ensimmäistä niistä elokuvista. Joo, onhan ne varmaan lapsista jänniä, mutta en ymmärrä aikuisia jotka niitä fanittaa.
Holiday. Tzsiisus. En kyllä tiedä miten arvostettu se oikeasti on, täällä sitä usein suositellaan jostain ihmeen syystä.
Tarantinon viimeisimmät elokuvat olleet ylipitkiä ja jotenkin omahyväisiä pökäleitä joissa kaikissa joku sama kostofantasia juonena. Ne ekat Tarantinon elokuvat oli vielä hyviä.
Interstellar. Huoh sanoo vannoutunut scifin ystävä.
Citizen Kane. Raati kommentoi: ZZzzzzzzzz.....
Pulp Fiction vai mikä se nyt oli..