Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kokemuksia Muuramen Jungmanni/Jungmanni -kerrossängystä?

16.09.2006 |

Meillä alkaa tilanpuute tulla vastaan ja on pakko hankkia kerrossänky. Mitään huojuvia kerrossänkyjä á la Asko en viitsi edes ajatella ja käytiinkin katsomassa Muuramen vaihtoehtoja. Myyjä suositteli meille kahta Jungmannia, kun lapset ovat jo 4v ja 5v. Kokonaisuudelle tulis hintaa reilun tonnin patjoineen kaikkineen. Se vaan häiritsi, ettei sitä saa muun värisenä kuin valkoisena.



Kertokaa kokemuksianne tuosta vaihtoehdosta ja muistakin hyvistä, kiitos!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

1,5 vuotta ne olivat kerrossänkyinä. Väliosat ostimme käytettynä kun tiesimme kyseessä olevan väliaikaisratkaisu. Hyvät sängyt, kestävät eivätkä notku. Lapsoset ovat nyt 14 ja 12 ja sängyt kelpaavat heille edelleen, tästä kävimme juuri keskustelua kun tarkoituksemme olisi uudistaa heidän huoneitaan " nuorisomalliin" .

Tytön huoneessa on vierasvara, ja kovasti yökyläkäytössä ja myös silloin kun mummi ja ukki ovat kylässä- muistuttaa aivan parisänkyä.

Viime suursiivouksessa kun pesin sänkyjen reunat myöskin, huomasin, että niissä ei ole mitään vikaa/kulumaa.

Vierailija
2/2 |
16.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaverini otti mukaansa kotoa hänelle ostetut muuramet (sängyn ja laatikostot, työpöydän) ja näyttivät ihan kuin uusilta. :-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla