Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huonoa kuuluu...

Vierailija
10.04.2007 |

Lapsi menossa sydänleikkaukseen tällä viikolla. Ettei tämä olisi tarpeeksi stressaavaa niin tarvitsee vielä stressata raha-asioistakin! Tilillä nolla euroa ja lapsilisät on seuraava tulonlähde. :( Syy tähän idiootti ukko joka meni irtisanoutumaan vuoden alussa ja ei edes työkkäriin ilmoittautunut!!! Jestas ottaa päähän. Laskut rästissä, rahaa ei yhtään ja nyt vasta tuo ukko herää tilanteeseen, hakee töitä ja toimeentulotukea. Itse käyn töissä ja mun palkalla ei tätä perhettä elätetä. Vanhemmilta voi lainata mutta suututtaa sekin. Itkettää.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei kai kukkan irtisanoudu ennenkö on uss duuni saatu... :( tsemppiä sulle ap ja koita jaksaa..

Vierailija
2/5 |
10.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

[u] aikuisten [/u] oikeesti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eipä ole varaa erotakkaan juuri nyt. :(



ap

Vierailija
4/5 |
10.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä selitys ei helpota elämäntilannettasi yhtään, mutta auttaa áinakin ymmärtämään miestäsi. Hän saattaa miettiä lapsen sairauden kautta elämän tarkoitusta ja miksi näin kävi juuri hänen lapselleen. Kun on lapsen elämästä kyse, niin kaikki muu tuntuu yhdentekevältä. Siksi hänestä tuntui, että kun on työpaikassa, missä ei viihdy, niin aivan hyvin voi siitä irtisanoutuakin.



Joskus kun ihmettelen oman mieheni toimia, olen onnistunut olemaan hiljaa ja antanut ajan kulua. Toisinaan tämä on toiminut ja hän on tehnyt sittemmin tuplaten viisaampia päätöksiä



Joskus ei ole aika auttanut, vaan olen raivostunut sydämeni pohjasta ja saanut aikaiseksi suuren riidan. Sen jälkeen mies on huomannut, että jotain pitäisi tehdä ja on tehnytkin sitten fiksuja valintoja.



Kumpi lie toimii sinun tilanteessari paremmin. Näin ulkopuolisena kannustan häntä kuitenkin menemään työkkäriin. Ehkä siinä tilanteessa minä aiheuttaisin sen kamalan riidan ja saisin miehen menemään työkkäriin.

Vierailija
5/5 |
10.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään sainkin aikaiseksi metelin ja sen seurauksena mies alkoi hoitaa asioita. Tämä ei kuitenkaan helpota tämänhetkistä rahatilannetta ja sitä mitä tästä kaikesta pitkällä tähtäimellä seuraa. Rahajutuissa.



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kahdeksan