Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Musta on alkanut tuntumaan että ne jotka ei ole ns. eliittikumppaneita

Vierailija
23.01.2016 |

jää yksin. Miesten harhaiset kuvitelmat ja naisten toistuvat pettymykset miesten suhteen ajaa tilanteeseen että katkeroidutaan ja aletaan vierastamaan pariutumista.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, entäpä jos ei katkeroidu? En minä ole mikään eliittikumppani eikä nykyinen kumppanikaan. Löysimme kuitenkin toisemme ja olemme onnellisia.

Vierailija
2/3 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku potee nyt viikonlopun avauksista päätellen jotain kriisiä asian tiimoilta. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä on eliittikumppanin määritelmät? Korkeastikoulutettu, hyvätuloinen, urheilullinen, älykäs ja komea/kaunis, hoikka, edustava, hybässä yhteiskunnallisessa asemassa oleva?

Ihminen voi olla kaikkea tuota, mutta samaan aikaan itsekäs, ahne, joustamaton, ei ota vastuuta perheestä, parisuhteesta, pettää ja on vittumainen luonne, tai kaappijuoppo huorissa käyvä yms.

Ulkoisesti olen liian lihava, liian köyhä, liian vähän koulutettu mutta mieheni on minuun vieläkin rakastunut, uskollinen ja tyytyväinen. Seksielämä kukoistaa, olemme aina yhdessä (mies on kotihiiri) ja olemme olleet onnellisesti naimisissa nyt yli 10 v, yhdessä kaiken kaikkiaan 14 v. Olemme toisillemme eliittikumppanrita, vaikka emme molemmat täytä eliittikumppanin ulkoisia/statukseen liittyviä kriteereitä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi