Syvä häpeän tunne toisen vuoksi
Olen tapaillut yhtä mukavalta tuntuvaa naista. Sitten paljastui kauhukseni, että hänellä on tatuointeja... En oikein tiedä, mitä tehdä. Häpeän jo nyt tulevaa kesää, kaverit ilkkuu, miksi olen tatskasutturan kanssa! Mitä voisin tehdä? Voinko pyytää naista käyttämään pitkähihaista paitaa julkisilla paikoilla? Häpeän hänen tautuointejaan, en voi hyväksyä mitään sutturuutta naisessani.
Kommentit (18)
Jos on jotain negatiivista sanottavaa toisen fyysisestä tai henkisestä olemuksesta jo noin alkumetreillä niin anna toisen olla rauhassa.
Johan sä oot hyväksynyt, kun kerta sen kanssa jo tulevaa kesää suunnittelet.
Mieti sitä, että mitä puolisosi häpeää sinussa. Esim. tuota ahdasmielisyyttäsi.
Ap:n viesti on kuin minun päästäni. Hyvä, että jollakin muulla on sama ongelma! :D Minulle tuollainen kehonmuokkaus on voimakas turn-off. Olen tuota ajatellut, mutta enhän minä voi toisen ulkonäköön juuri vaikuttaa, jos hän ei itse halua. Ainoa mitä voin tehdä, niin olla kulkematta samaan aikaan puolisoni kanssa julkisilla paikoilla, niin ei tarvitse hävetä. Lisäksi, omat kaverini ovat kaikki hyvin konservatiivisia eikä kellään ole tatuointeja ja kaikki näyttävät tavalliselta ja massaan kuuluvilta. Olen noihin yrittänyt totutella, mutta tosi vaikeaahan se on, kun en niistä ole eläessäni pitänyt... Aloittajan tilanteessa kannattaa puntaroida hyviä ja huonoja puolia koko ihmisessä (ei siis vain ulkonäköä), mutta jos et pidä hänen ulkonäöstään alasti, niin miten mahtaa seksi sitten sujua? Pimeässä huoneessa tai silmät kiinni :D
Mitä mahtaisi naisystäväsi ajatella sinusta, jos tietäisi, että olet kirjoittanut nettiin hänestä tuollaisella otsikolla? Häpea sinun puolestasi saattaisi hyvinkin voittaa sen häpeän, mitä koet hänen tatuoinneistaan.
Etsi uusi muikki ja tee heti alkuun kehontarkastus, ettei löydy rumentavia kuvia. Ja tee heti selväksi, että et hyväksy yhtään kuvaa.
Haluatko sinä muuten olla tämän naisen kanssa sen takia, että sinä itse pidät siitä, vai sen takia, että ystäväsi/sukulaisesi pitävät siitä? Kysynpäs vain.
Tatuoinnit tekevät ihmisestä jotenkin halvanoloisen. En pidä niistä yhtään, inhoan kaikkein eniten maailmassa niitä.
Siis oikeasti. En voi itsekään sietää tatuointeja, mutta en nyt ketään sellaisten takia menisi jättämään. Jos ap sun prioriteetit ihmissuhteissa on tällaiset, on parempi että päästät naisen menemään. Veikkaan, että myös sinussa on ominasuuksia, joita joku voisi hävetä.
Asenteesi on kuin 70-vuotiaalla isälläni. Keuhkosi eilen puhelimessa kuinka (mies)lääkärillä oli ollut poninhäntä ja eihän siitä käynnistä sitten mitään hyötyä ollut ollut. Menin ihan täysillä mukaan ja kysyin että eihän sillä vaan ollut korvakorua ja tatuointiakin. Koska eihän sellainen lääkäri voi mitenkään osata yhtään mitään.
Vierailija kirjoitti:
Tatuoinnit tekevät ihmisestä jotenkin halvanoloisen. En pidä niistä yhtään, inhoan kaikkein eniten maailmassa niitä.
Maailmasi on varmaankin mukava paikka, jos pahin mitä keksit on tatuoinnit :)
Ota tatuointi naamaan. Kukaan ei enää katsele naisesi käsivarsia.
Monesti tekisi mieli kesällä ruiskuttaa vettä tatuoinneilla ihonsa tuhrineiden päälle!!! Todella mautonta ottaa tatuointeja!!!
Haha, huono provo tai imbesilli. Miksi olet tatskasutturan kanssa jos et voi tatskasutturuutta hyväksyä.