Mitä helekuttia ostan 6-vuotiaalle veljentytölle jouluksi?
En tunne sen kummemmin, tykkää perusprinsessasysteemeistä. Olen vain lahjamaatti, joten joku kiva lahja vaan sopii. Auttakaa! En osaa yhtään ajatella. En ole saanut toivetta. Ehdottakaa, älkää keskittykö etäisiin väleihin. Jotain on pakko antaa.
Kommentit (11)
Okei, loistavaa. Mitä se voisi olla? En osaa yhtään näitä lapsijuttuja, joten kaikki vinkit ovat tervetulleita!
Minun mielestäni oma hevonen olisi mukavan arvokas lahja ;)
Eikun oikeesti. Tarviin kipeästi neuvoja. Jotain frozenia mutta mitä? Joku paita, nukke vai mitä helkkareita niitä nyt on?
Frozen-tavaraa on vaikka mitä. Vaatteita, hiuspompuloita/pinnejä (noita kolmea edellä mainittua löytyy esim. Hennesiltä), rooliasuja, palapelejä, nukkeja/barbeja, soiva korurasia (tuollaisen korurasian saa oma tyttäreni joululahjaksi).
http://www.br-lelut.fi/haun-tulokset?q=frozen
Sieltä vain valkkailemaan oman kukkaron mukaan.
Osta legoja. Ne ovat nyt suuressa suosiossa ja lähes kaikki 6-vuotiaat rakastavat niitä. Nykyään on ns "tyttölegoja" jotka uppoaa hyvin prinsessakrääsäfanittajiin. Esim. Frozen, keiju, Disneyn prinsessa -teemaisia legopakkauksia löytyy kaikista isommista marketeista.
fronzen kirja, värityskirja ja kynät tmv
Munakoison ja vedät siihen kortsun päälle.
Vierailija kirjoitti:
Osta legoja. Ne ovat nyt suuressa suosiossa ja lähes kaikki 6-vuotiaat rakastavat niitä. Nykyään on ns "tyttölegoja" jotka uppoaa hyvin prinsessakrääsäfanittajiin. Esim. Frozen, keiju, Disneyn prinsessa -teemaisia legopakkauksia löytyy kaikista isommista marketeista.
Hehhehhee "UPPOAA" :D
Oma ihana 6 v kummityttöni toivoi päiväkirjaa.
Eli sellaisen saa ja lisäksi vaatteita. Esim. Arassa on tosi ihania ja edullisia lasten vaatteita.
Vaatteet olivat äidiltä vinkki, kun kysyin, mitäpä ostaisin.
Veikkaan, että mikä tahansa Frozen-krääsä uppoaa tuon ikäiseen tyttöön.