En ole törmännyt irl ikinä karppaajaan!
Tuli jo mieleen, että onko se ihan palstailmiö ;D. Jaah, mutta aivan tosi, ei kukaan ole koskaan paljastanut ruokavaliokseen karppia.
Kommentit (6)
On muutaman kerran kokeillut karppaamista. Mahtaakohan olla yleisempää hieman mua vanhemmilla? Itse olen 30.
Joten aika vaikea tosiaan kenenkään tietää siitä
No en minä ainakaan siitä edes puhu töissä. Joten aika vaikea tosiaan kenenkään tietää siitä
pystyy päättelemään sen perusteella, mitä ihmiset syövät. Esim. jos joku syö leipää, pastaa, perunaa, hän tuskin on karppi.
#3
karppaan. Harvoin syön missään muualla kuin kotona, ja silloin harvoin kun syön, saatan syödä jopa vaikka pizzan tms. "sontaa". Kylässä yleensä skippaan kahvitarjottavat, tai syön palan suklaata tai hedelmän jos niitä on tarjolla. Ei ole tarvetta mainostaa ruokavaliotani, jottei kukaan alkaisi kytätä ja huomautella, jos joskus poikkean dieetistä.
No en minä ainakaan siitä edes puhu töissä. Joten aika vaikea tosiaan kenenkään tietää siitä
pystyy päättelemään sen perusteella, mitä ihmiset syövät. Esim. jos joku syö leipää, pastaa, perunaa, hän tuskin on karppi. #3
mutta en minä ainakaan kaikkien tapaamieni ihmisten kanssa istahda samaan ruokapöytään, tai edes keskustele ruuasta/syömisistä.
Ja toisin kun palstalla väitetään, kaikki karpit eivät "meuhkaa" ruokavaliostaan....
bongata karppaajat :)