Pelaamme av-mammojen kesken Haydayta, haluatko kysyä jotain?
Kommentit (37)
Mikä on Hayday? Miten sitä voi pelata av-mammojen kesken?
[quote author="Vierailija" time="24.03.2014 klo 21:53"]
Siis mitä? Uusinimitys kimppakivalleko?!?
[/quote]
Nimenomaan. Voit vain kuvitella miten tomaattimehu virtaa ja lehmät huutaa hoosiannaa.
[quote author="Vierailija" time="24.03.2014 klo 21:57"]
Mikä on Hayday? Miten sitä voi pelata av-mammojen kesken?
[/quote]
Kurkkaa tästä: http://www.supercell.net/games/view/hay-day
Pelissä on naapurusto, johon av-mammat ovat tervetulleita (Nimi: AV-MAMMAT). Siellä sitten keskustellaan av-juttuja ja jaetaan tavaraa kuin mamupatja konsanaan.
:,D tää on hei naiset mahtavaa!
-wt-inssi
Tulkaa mukaan vaan xD
Ihan paras peli ja ihan paras ryhmä, eli kannattaa ladata Hayday (ilmainen!!!!!) ja pelata tarpeeksi ja liittyä meidän mukavaan naapurustoomme xD
t. rämemajava
Paras yhdistelmä, HayDay&AV
Upeeta ja vehnäveivauskin näyttää toimivan! xD
t. rämemajava
Me ollaan niinkuin pimpulikamuja xD
Ääh, lopetin just joulun aikaan, kun jäin liian pahasti koukkuun. Pitääkö nyt aloittaa uudelleen?
Pitää, ehdottomasti!
t. rämemajava
Mä pelaan. Olen vaan eri naapurustossa. :)
Meillä mukava porukka pitkälle ehtineitä suomalaispelaajia.
[quote author="Vierailija" time="30.03.2014 klo 20:00"]
- Kuinka monta tuntia pelaatte päivittäin?
- Myönnättekö olevanne riippuvaisia haydaystä?
- Mitä hyötyä pelaamisesta on?
- Kärsiikö parisuhde pelaamisesta?
[/quote]
En pysty sanomaan tuntimäärää paljonko pelaan. Pelaan aina kun vain pystyn. Eli kun tiskikone on täytetty katson onko pelissä jotain uutta. Sekoitan samalla kastiketta ja pelaan. Täytän pyykkikoneen ja pelaan. Siivoan pöydän ja sen jälkeen saan taas pelata hetken.
Myönnän olevani riippuvainen. Mutta se ei haittaa minua. Minulla on aina jokin riippuvaisuus. Nyt se on Hayday.
Pelaaminen on hauskaa ajanvietettä ja on mukavaa pitää yhteyttä muiden av-mammojen kanssa. Chatti on loistava juttu.
Parisuhde ei kärsi sillä pelaan salaa mieheltäni. Päivällä hän on töissä joten ei näe. Iltaisin pelaan kun hän käy vessassa/suihkussa/nukuttaa lapsia/nukahtaa sohvalle. Tai pelaan yöllä peiton alla jos on tärkeä laivatilaus menossa.
Jos mieheni rämppää omaa kännykkäänsä (fb-riippuvainen) niin minä saatan pelata härskisti Haydaytä hänen edessään. Mutta vain hetken ettei epäile mitään. Viikonloppuisin pelaan sitten vähemmän sillä mieheni on usein kotona. Mutta jos poistuu kotoa niin pelaan heti.
t. anonyymi av-mamma
Miksi mun kissat näyttää välillä tosi vihaisilta? Lymyilee puskissa ja näyttää saalistavilta? Pelkään muutenkin kissoja ja nyt harmittaa että menin noita ostamaan kun ovat niin äkäisen näkösiä :/
Haluan kysyä: MISSÄ AP ON??????????????????????
Mikset pelaa? Mitä tapahtui?
No on meillä ainakin yksi rämis joukossa.
t. golitzi
Siis mitä? Uusinimitys kimppakivalleko?!?