Äkillinen näön heikentyminen ja huimaus, mikä voi olla??
Minulla on nyt parin kuukauden ajan ollut huimausta, epätodellista oloa ja näkö on heikentynyt niin että on vaikeuksia nähdä 2metrin päähän telkkarin tekstityksiin. Se huolestuttaa minua. Päätäkin särkee päivittäin. Mikä mulla voi olla? Lääkärille soittoaika huomenna, tehkää mulle palstadiagnoosi? Ahdistaa että olisi kasvain tai jotain muuta kamalaa :(
Kommentit (12)
No jos edes vertaistukea saisin? Muilla vastaavaa? ap
Ollaan hengessä mukana, tsemppiä. Tule lääkärin jälkeen kertomaan kuulumisia.
[quote author="Vierailija" time="13.05.2014 klo 14:26"]Ollaan hengessä mukana, tsemppiä. Tule lääkärin jälkeen kertomaan kuulumisia.
[/quote]Kiitos! Minä tulen kertomaan. ap
Noi oireet voi liittyä mihin vaan, vaikka matalaan verensokeriin. Eli ei ihan vielä kannata huolestua.
[quote author="Vierailija" time="13.05.2014 klo 15:01"]Noi oireet voi liittyä mihin vaan, vaikka matalaan verensokeriin. Eli ei ihan vielä kannata huolestua.
[/quote] Se on testattu ja ok. ap
Kuukausi kaupalla huono olo. Huolestuminen on rationaalista.
Toivottavasti vain hartiat jumissa.
hartiajumi on todellakin mahdollinen syy. Hormonaalinen puoli? Aivoverenkierto tapahtuiko mtn poikkeavaa ennenkuin tämä alkoi?
Ovathan pupillit samankokoiset?
Tietysti kansantautimme kohonnut verenpaine?
juotko paljon kahvia, energiajuomia, kokista?
Luontaistuotteet? Muu stressi? Työasennot? Emotionaalinen tila jännitätkö hartiat korvissa tiedostamatta.
Ja perinteinen perheväkivalta= jännittyneisyys, pelko, ahdistus.
Kuten huomaat syitä voi olla monia?
Mikähän sopisi selvittely poluksi kohdallasi.
Itse oon aikoinani pyörtynyt lentokoneeseen, haustausmaalle, saunan eteiseen, kauppaan, bussiin, kotona raskaana ollessa 2 kertaa ja kirkkoon jouluna Israelin Bethlemissä.
Mulla pimeni useni silmissä alhaisen verenpaineen takia. Ei ole kyllä samat oireet kuin sinulla. Tsemppiä tutkimuksiin, toivottavasti syy löytyy ja saat hoitoa tarvittaessa!
[quote author="Vierailija" time="13.05.2014 klo 17:35"]
Itse oon aikoinani pyörtynyt lentokoneeseen, haustausmaalle, saunan eteiseen, kauppaan, bussiin, kotona raskaana ollessa 2 kertaa ja kirkkoon jouluna Israelin Bethlemissä.
[/quote]hautaus
Mahdotonta sanoa täältä käsin.