Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rivitalopihalle nurmikko!! Eli mulloksella on raksan jaljilta,kerkeeko saada nurtsin kesaksi ja miten? Ja kysymyksestani paatellen asialla ei todellakaan ole mikaan viherpeukalo

Vierailija
11.04.2007 |

*nolotus*

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
11.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

me laitettiin viime kesänä siirtonurmea.



Pohjat pitää tehdä huolella, ja niihin menee multaa paljon. (mitä parempi pohja sitä helpompi hoito)



Nurmikko haettiin kasvatuspaikalta, jolloin hinta, putosi maksoi n. 5 euroa neliö.



Tuli nopeasti valmista, oli tosi helppo laittaa.

Aluksi kasteltiin usein.





Soita " tuottajalle" ja kysele.



Vierailija
2/6 |
11.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älkää hyvät rivariosakkeen omistajat kovin intoutuko, suurimmassa osassa rivitaloyhtiöitä osakkeen omistaminen oikeuttaa huoneiston omistamiseen. Kaikki oven ulkopuolella oleva, myös terassi-tilat, ovat taloyhtiön omaisuutta.



Toki normaalisti toimivassa yhtiössä terassitila saa olla asujan henkilökohtaisessa käytössä, mutta oikeudelliset periaatteet pitää muistaa, jos tekee jotain isompaa muutosta. Siis sisäpiha on yleensä taloyhtiön maata, osakkeenomistajan omistusoikeus loppuu ovelle, ulko- tai terassin ovelle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tää linkityskielto on hanurista.... tälläiset asiallisetkin linkit täytyy fiksailla että saa laitettua

Vierailija
4/6 |
12.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä ei ole kellään täällä Helsingissä nurmikot lähteneet kasvuun. Nyt on aika, kun viikonlopuksi on luvattu lämmintä. Kyllä se nurmikko lähtee kasvamaan koska tahansa.

Me ei edes harkittu siirtonurmea. Meillä on jotain sata neliötä, joten turhan kallis hankinta - kun ei tässä tuo nurmikko viihdy kamalan hyvin.

Vierailija
5/6 |
12.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

osakkeiden omistajalla on HALLINTAOIKEUS tiettyyn asuntoon asunto-osakeyhtiössä. Sinät, lattiat, ikkunat ym. ovat siis asunto-osakeyhtiön omia ja osakas saa ostamaansa osakemäärää vasten hallintaansa tietyn asunnon ja yleensä myös asunnon yhteydessä olevan piha-alueen. Että silleen.

Vierailija
6/6 |
12.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyvin kasvuun, ja jos vaikka toukokuun alussa kylvää, pitäisi olla keskikesällä jo ihan hyvin alullaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kaksi