Kaunis teinityttö myymässä mansikoita - n. 12 keski-ikäistä miestä jonossa
Viikon huvittavin näky! Tämä mansikkakoju oli kaupan edessä ja jonossa oli vain keski-ikäisiä miehiä. Joku 12 miestä siinä jonotti "mansikkaa". Kun kävelin kauppaan sisään, niin siellä oli vain 5 asiakasta. Tyttö oli nuori ja kaunis.
Kommentit (25)
Ok. Keski-ikäiset miehet ei saa ostaa mansikoita. Vaimo on lähettänyt miehen ostaan mansikoita, mutta ei voi koska myyjä on kaunis. Haloo, kaikki vastaan tulleet mansikanmyyjät on ollut nuoria ja nättejä tyttöjä.
Tasa-arvo toteuttuu kun mieskin välilä tekee ostokset.
Mansikat ovat juuri parhaimmillaan tähän aikaan vuodesta :)
Olen huomannut ja ajatellut itsekin, että hakevat tarkoituksella hyvännäköisiä tyttöjä juuri näihin hommiin.
Ei kai jonoon tarvinnut mennä tytön nähdäkseen :D
Kyllä ne on yleensä nuoria tyttöjä jotka niitä myy, ja ainahan nuoret on kauniita. Kerran jäin naisena ihan katsomaan jossain ruokakaupassa kun kassatyttö näytti ihan käsittämättömän kauniilta. Valtavat lautasen kokoiset silmät ja sellainen nuppunaama, vaalea kihara tukka. Varmaan huikea myyntivaltti.
Itse ainakin pysähdyn ostoksille vain ja ainoastaan jos kojulla on ruttunaamainen, suu mutrussa oleva, asiakkaille vittuileva keski-ikäinen fitness-av-mamma, joka on kuorruttanut itsensä paskalta haisevaan tekorusketukseen. Ahh.
M14
Mä olen ostanut mansikoita näteiltä nuorilta tytöiltä ja söpöiltä pojilta, vähän vanhemmilta, vähän rumemmilta, vähän pidemmiltä, vähän lyhyemmiltä jne. Kunhan myyjä hymyilee eikä vaan räplää kännykkäänsä, niin käyn ostamassa.
Hyvännäköinen mies myi mansikoita ja 12 keski-ikäistä naista jonossa
Vaikka tiedän itsekin miehenä että jotkut yksin elävät keski-ikäiset miehet voivat olla aika pervoja, niin silti tämä kyseinen tapaus ei kuulosta uskottavalta.
Pervomiehet innostuvat silloin jos heillä on mahdollisuus jutella kahdenkesken nuoren nätin myyjän kanssa......eivät he rupea kilpailemaan 11 muun miehen kanssa naisen huomiosta. Joten nyt on kyllä väärinkäsitys sattunut AP:lle. Silloin kun ei ole muita jonottamassa niin joku yksinäinen pervo saattaa kyllä yrittää iskeäkin myyjää.
Kuulemma useilla on lisäpalveluita jos rahaa löytyy.
Omg, minäkin ostin just äsken mustikoita yhdeltä nuorehkolta naismyyjältä. Eipä siinä kojulla muitakaan myyjiä kyllä ollut tarjolla. T. keski-ikäinen mies.
No voi, ei kai ne keski-ikäset kummitukset kuolaa kaikkien pikkupillujen perään, ne kaipaa naisia ei pikkutyttöjä.
[quote author="Vierailija" time="06.08.2015 klo 12:57"]
Olen huomannut ja ajatellut itsekin, että hakevat tarkoituksella hyvännäköisiä tyttöjä juuri näihin hommiin.
[/quote]
Tytöt oat usein näitä valtavilla tekoripsillä ja kynsillä varustettuja, muutenkin siistissä mutta ällöpaksun meikkikerroksen alta. Mites olis ihan luomumyyjä, niitä ei taia ollakkaan.
Tytöt on kyllä söpöjä. Itse ostan kannatuksen vuoksi kun näen nuoren työssä. Haluan tukea nuorten kesätyöllistymistä.
Viime kesänä Kaivopihalla Helsingissä oli joku kojumyyjätyttö, joka oli hoikka mutta oli myös VALTAVAT tissit. Menin kuolaten ohi siitä tuon tuosta ja mietin, miten mahtavaa olisi olla nainen! Lassukkamies kun olen niin ihmiset enemmänkin vaihtavat maisemaa kun tulen paikalle. :(
[quote author="Vierailija" time="06.08.2015 klo 12:57"]Olen huomannut ja ajatellut itsekin, että hakevat tarkoituksella hyvännäköisiä tyttöjä juuri näihin hommiin.
[/quote]
Hercule Poirot
Varmaan tyttö oli myös kiva ja kohtelias. Hyvä myyntikikka!