Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laihduin lomalla ihan huomaamatta

Vierailija
06.08.2015 |

Ajattelin käväistä vaa'alla loman päätteeksi ja hieman kauhulla pelkäsin kilojen taas kertyneen. On nimittäin tullut syötyä hyvin iltapainoitteisesti ja lihaa sekä makkaroita grillailtua. Aamulla on ollut aikaa tehdä tukeva aamiainen ja nautiskella rauhassa. Herkkuja (erityisesti jäätelöä) olen syönyt silloin kun mieli on tehnyt.

Ihmetys oli suuri, kun olinkin laihtunut 3,8 kiloa. Mitä ihmettä? Ylipainoinen olen kyllä edelleen. Tuleekohan kilot takasin, kun palaan säännöllisempään ruokarytmiin ja arkisiin ruokiin? Vai voiko stressikin vaikuttaa painoa lisäävästi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et ole ainoa, kolmessa viikossa lähti kolme kiloa, outoa.

Vierailija
2/3 |
06.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on tippunut heinäkuun alusta 6.5 kiloa. 109.1-102.6.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa siis ilmeisesti kuunnella "kroppaansa" (niitä mielitekoja tai tietyn ruuan himoa) ja syödä sen mukaan. Kiinnittää vaan huomiota annoskokoihin. Pakotettu lautasmalli ja ruoka-ajat eivät näköjään toimi itselläni niin hyvin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kuusi