Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milloin toinen lapsi?

Vierailija
06.05.2012 |

Niin siis mikä olisi sopiva ikäero lapsille? Meillä esikoinen tällä hetkellä 1v2kk ja toinen olisi toiveissa.. Tuleeko olemaan raskasta, kun on kaksi pientä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tarvitse hakea varmistusta muilta, kuin tietysti puolisolta.



Enkä sano tätä pahalla.

Vierailija
2/3 |
06.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elimistö on valmis tulemaan uudestaan raskaaksi, niin fyysisesti kuin henkisestikin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ikäeroa 1.5v ja ovat niin hyvää kaveria toisilleen. Nyt on kolmas tulossa samalla ikäerolla enkä ole vielä kertaakaan kokenut että liian raskasta.



Tottakai siinä on kahden yöheräilyt ja kaksi vaipoissa, mutta meilläkin vanhempi opetetttiin päiväkuivaksi jo 2.v ja nyt nuorempi 1.5v käy jo suht hyvin potalla.



Muutenkin nyt kun noista on seuraa toisilleen niin saa itsekin rauhassa puuhata kotiaskareita. Tänäänkin ollaan koko päivä haravoitu ja lapset leikkii keskenään. Sisälläkään ei tarvitse yrittää keksiä tekemistä kun keksivät sitä kyllä keskenään.



Minä kyllä tykkään pienestä ikäerosta ja koen että niin pääsee helpommalla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi seitsemän