Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Meidän pojalla on todella upea opettaja, pakko kehua

Vierailija
05.05.2012 |

Tämä opettaja on ollut 3lk alkaen ja nyt poika meneee syksyllä 6 lk. ja onneksemme saamme tämän aarteen vielä ensi vuodeksi. Aivan mahtava tyyppi, kokenut, innostunut työstään. Yhteistyö luokan ja vanhempien kanssa toimii saumattomasti. On valmis antamaan aikaansa vielä työajan ulkopuolella. Järjestää retkiä ym. myös iltaisin ja viikonloppuisin, saa innostettua vanhemmat mukaan näihin. Jollain ihme tavalla saa motivoitua oppilaat tekemään parhaansa, luokassa mahtava ja rento henki. Ja mikä parasta, lapset sanovat, että open ei edes tarvitse korottaa ääntään kun oppilaat tottelevat. Olen todella kiitollinen, että juuri hän sattui meidän pojalle. Poika oli eskarista lähtien ns. alisuorituja, nyt kun oma motivaatio oppimiseen on löytynyt, koulu sujuu loistavsti ja ihan helposti. Kiitos,pakko ylistää kun yleensä opettajia mollataan.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nostan hattua miten ymmärtäväisiä ja ihania he ovat. Voidaanhan joskus olla eri mieltäkin jostain asiasta, eikä se heti tarkoita, että koko tyyppi on läpimätä. Olenhan minä oman miehenikin kanssa harva se päivä eri mieltä asioista ja siltikin rakastan häntä.

Vierailija
2/4 |
05.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

varmaan siinä mielessä harvinainen, että harvapa meistä lähtisi viikonloppuisin tai iltaisinkaan huvikseen töihin ilman palkkaa vain omasta halustaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että opettajat saavat täällä välillä kehujakin!



Itselläni oli kanssa erittäin loistava opetteja viidennellä ja kuudennella. Voin sanoa, että monta raggarinalkua onnistui jollain ihmeen konstilla suoristamaan. Hänellekin tuli tuo auktoriteetti aivan luonnostaan, niin ettei tarvinnut ääntä koskaan korottaa.

Vierailija
4/4 |
05.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

aivan loistava opettaja. Ovat nyt kutosella ja homma on opella hienosti hallinnassa. Kohta lähtevät leirikouluun viikoksi. Ope ei käytä muuten kauheasti vapaa-aikaansa, mutta on tosi sitoutunut tuon leirikoulun rahankeruuseen ja järjestelyihin. Osaa kuitenkin olla puuttumatta liikaa, sanoo suoraan, mitkä on vanhempien hommia. Hän voi tulla paikalle ja tehdä lasten kanssa kylttejä discoon yms., mutta vastuu on vanhemmilla. On tosi innostunut kaikesta ja saa lapsetkin innostumaan. Tykkään opesta tosi paljon ja niin myös lapset.



Ei mun lapsilla tosin ole yhtään huonoa opea ollutkaan. On kai ollut hyvä tuuri, kun on ollut vain hyviä opettajia.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yksi