Mitä PURKKIRUOKIA saa Maspalomasista 7kk:n ikäiselle ?
vaippojakin saa mutta ovat kalliita ja erilaisia kuin Suomessa. Liharuokapurkit oudon makuisia.
Kommentit (9)
voit ottaa termoskannuun keitettyä vettä ja tehdä jauheesta tarvittavan määrän. Tetrasta jää usein puolet juomatta.
Mennessä hyvin purettuna matkalaukussa ja tullessa tilaa tuliaisille.
Ruuat oudon makuisia ja vaipat todella kalliita eikä lainkaan laadukkaita.
vastauksesta...eikö korvikkeita saa tavall. kaupasta ja onko tuo jauhe "turvallista"? käytittekö itse?
Jos lapsi ei sitten suostukaan paikallisia hieman maustetumpia ruokia syömään, niin matka menee pilalle. Sen mitä nuo lapsen ruuat mennessä painaa ja vie tilaa, ostatte varmaan tuliaisia kuitenkin. Ottaisin myös maidon valmiina purkkeina ainaki osittain ja vain hätävaraksi jauhemaista. Purkissa oleva maito on siellä helppo kuljettaa mukana retkillä, kun ei pilaannu.
ja maistui hyvin pojalle. Meillä oli omat vaipat mukana.
Olivat kylla kalliita. Hedelmasoseita oli vaikka minkalaisia, ihan tuttuja makuja. Meidan pieni oli jo yli vuoden, joten liharuokapurkkeja emme ostaneet. Jugurtteja kylla, ja just noita vaippoja ja hedelmasoseita. Nestlen taisivat olla. Lapsi joi iskukuumennettua maitoa, samaa kuin muu perhe.
Muuten matkoilla olen kylla kayttanyt korveikejauheita, huoneistohotellissa voi veden keittaa katevasti ja pulloon saa just sopivan maaran.
me nautimme etelän lämmöstä ja toivottavasti kuopus saa sopivaa ruokaa.
meillä oli mukana vauvalle kaikki ruoat ja maidot. sieltä kyllä sai tosiaan tuota jauhetta ainakin, josta voi maidon tehdä. vaippoja saa, mutta ovat kalliita.
Reissu häämöttää parin viikon sisään. Onko jollain varmaa tietoa mitä saan sieltä kaupasta 7kk:n ikäiselle lapselle ? ruoat, vaipat, maidot....kokemuksia kiitos.