Pissaminen kirvelee
Nyt kanssasisarten kokemuksia vastaavasta: pissaaminen kirvelee ja sattuu hieman. Virtsatietulehdukseen en usko ihan täysillä, koska pissalla ei tarvitse käydä normaalia useammin, eikä kipu ole ihan tappavaa (niin kuin minulla virtsiksessä usein on) vaan pikemminkin kirvelyä. Mikäs kumma nyt vaivaa, onko ideoita?
Kommentit (4)
Taudit on testattu, eikä uusien tartuntojen mahdollisuutta ole, joten siitä ei johdu. Kurjaa vain, kun kirvelee ihan tosissaan.
mutta siinä oli verta virtsassa ja alaselkäkipuja.....Mites hiivatulehdus??? Virtsanäyte labraan sillä se selvii.....jos selvii mulla ensimmäinen lääkäri ei tiennyt mikä mulla oli toinen onneksi tiesi.....Odottelen nyt lääkärin selvitystä valitukseeni miksi hän jätti mut hoitamatta.
tai jotenkin muuten ärtyneet limakalvot.