Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
** KESÄKERTTUJEN uusi pino **
31.08.2006 |
Aloitinpa uuden kun edellinen oli niin kaukana ja aikaste paljon oli viestejä siinä.
Tässä linkki siihen:
http://www.vauva-lehti.fi/keskustele/tm.asp?appid=&m=8081254&p=1&tmode=…
Kommentit (2)
pinoja on kaksi! yllä olevan ketjun jälkeen on vielä toinen! lukekaa sitäkin, siellä on tämänpäiväisiä juttuja!
t.alide, joka on kiireinen :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Äkkiä tuo aika menee, Lasse täyttää huomenna jo 3kk. Huimaa.
Toissa päivänä olikin 3kk neuvola ja poitsu sai ekan rokotteen. Pikkasen joutui sitä itkeä, mutta ihan hyvin meni muuten. Eka ilta & yö ja seuraavan päivän unet oli aika katkonaisia, mutta niistäkin on nyt selvitty. Ekaksi yöksi annoin pojalle supon jotta saatiin nukuttua.
Poika kasvaa hyvää vauhtia, painoa nyt 6, 8 kg ja pituutta 63 cm. Tosin poika tuntuu paljon pidemmältä, 62 cm vaatteet on auttamattomasti pieniä.
Lasse oppi kääntymään 2kk:na selältään mahalleen ja nyt tavoittelee esineitä ja joskus jos vaan jaksaa niin tarttuukin jo leluihin. Kaveri on tosi rauhallinen ja ei juuri kitise kun nälkäänsä ja väsymystä.
Täällä on muitakin Tehis faneja. Minä olen kanssa koukussa siihen. Nyt sitten vaan odotellaan jatkoja. Tosin olen käynyt fanisivuilla lukemassa jo jatkosta... Malttamaton kun olen.
Mutta mukavat jatkot kaikille kertuille.
-Magpie ja Lasse 1pvää vajaa 3kk-