Lue keskustelun säännöt.
2.OS VÄLIKAUSIPUVUN KOKO 2V TYTÖLLE?
20.01.2007 |
Itse kysymyshän tulikin jo otsikossa, eli nyt on käytössä Reimatecin 86cm toppahaalari joka on varsin sopiva, eli mukavasti tilaa villavaatteille, mutta ei ylen suuri. Kevääksi odottaa lassietecin 86cm välikausihaalari, mutta nyt alkoi kutkuttaa tuo 2.osainen puku.. Mutta minkäs ihmeen kokoisen sitä sitten ostaisi..?
Kommentit (2)
Vai myydäänkö paketissa? Reimateceihin varmaan päädyn, jos vaan värit miellyttää. Meillä on nyt käytössä jo 92cm paitoja, mutta housuissa menee vielä 80cm..! Ja tarkoitus olisi ottaa puku heti keväällä käyttöön eli varsinkaan housuissa ei tarvita varsinaisesti kasvun varaa..
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
2-osaiset on yksiosaisia isompia ja pidempiaikaisia, ainakin meillä olleet.
Kuopus on nyt 2v3kk (2v. pituus 86cm ja paino 13kg) ja käyttää 86cm reimatec-haalaria ja 92 cm remuhaalaria + 86 cm remun kaksioisaista asua. Nuo Remun ja Reimatecin haalarit tuntuvat olevan hyvin samankokoisia, molemmat vyötärömallia. Ja Remun 92cm haalari näyttää päällä kaksiosaista 86cm asua pienemmältä!
Yleensäkin takit täytyy ostaa kokonumeroa pienempää ainakin meillä, tai muuten niihin hukkuu! Ja kun tytöt on lyhyitä, niin housutkin riittää aina kokoa pienemmät niin sisä-kuin ulkohousuissa.