Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Stockmannin kanta-asiakas kuvaston turvakaukalo Britax

04.02.2008 |


Onko tämä kantiskuvaston kaukalo nyt tämä malli vai joku muu : http://www.britax.fi/BabySafeplus08_Isofix.htm



Minulle ei ainakaan tuosta kuvatekstistä käy selville turvakaukalon malli. Niitä kun on britaxillakin useampi kuin yksi malli.



Voiko tuota kaukaloa käyttää ilman " telakkaa" vai onko se välttämättä hankittava?

Miten on myydäänkö turvakaukalot lastentarvikeliikkeistäkin ilman telakkaa ( lisävaruste)?

Kenelläkään mitään tietoa paljonko telakka erikseen ostettuna maksaa ja onko tuo kantiskuvaston turvakaukalo edullinen?



Tällaisia tässä mietin kun tulevalla vauvalle pitäisi jokinlainen turvakaukalo autoon laittaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on se peruskaukalo eli Baby Safe Plus, joka kiinnittyy autoon ihan perinteisesti 3-piste turvavyöllä. Kyseinen varsin hyvä kaukalo maksaa ostopaikasta ja väristä riippuen ton tarjoushinnan 125 ja suositushinnan 159 välillä. Tuo 125 on kyllä edullinen.



Kuvassa siis todella kyllä näyttäisi olevan se isofix-versio (erona se metallitanko kaukalon pohjassa), jonka saa kiinni siihen isofix-alustaan (alusta melkein 200 ¿) tai samalla lailla 3-piste vöillä esim kakkosautoon kuin tuon perusistuimenkin. Mutta Stocka ei kyllä sitä isofix versiota myy, sillä istuimen tiedot ja hinta (kaukalokin lähemmäs 200 ¿) olisivat silloin eri. Kuvaan on tainnut tulla virheellisesti se isofix-istuin :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla