Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

mitenkas se mustekyna lahtee irti nahkasohvasta?apua, pliis!

05.02.2006 |

ei varsinaisesti kuulu tanne, mutta minka muunkaan ikaset ne piirtelee tarkoituksella sohville???

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

astianpesuaineella, muistaakseni. ainakin muovimatosta...

Vierailija
2/4 |
05.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähti vaaleasta nahkasohvasta vielä muutama tunti piirtämisen jälkeen *hiuslakalla*. Varmistu siitä, että hiuslakassa on alkoholia. Lukee valmistusaineissa yleensä ekana. Suihkuta lakkaa valkeaan paperiin tai kankaaseen. Pyyhi sillä tahraa, kunnes tahra on kokonaan lähtenyt. Jos värin lähteminen on mahdollista, testaa värin pitävyys jostain piilossa olevasta kohdasta. Ei välttämättä ole yhtään paremman näköistä, jos nahkasohvassa on valkoinen läntti kuin jos siinä on pieni piirustus.



Kun tahra on poissa, pese kohta kädenlämpöiseen marseille-saippuaveteen kastetulla, kuivaksi puristetulla, puhtaalla, valkoisella kankaalla. Käsittele kohta nahan hoitoaineella. Piilota kuulakärkikynät.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lorauta sitä vähän vanutupolle ja pyyhi. Tuoksuu vähän aikaa huoneilmassa mutta kynän jälki lähtee.

Vierailija
4/4 |
05.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pyyhekumilla ja Fairylla. Toi pyyhekumivinkki tuli siivousalan ammattilaiselta ja ainakin meillä mustekynä lähti vaaleasta nahkasohvasta.Työtä kyllä vaatii.