Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyi mitä ajatuksia fb aiheutti

Vierailija
04.02.2013 |

Olen ollut nyt ilman fb:a jonkin aikaa. Tajusin erään asian: mietin tekemisiäni ja kaikkea mitä minulle tapahtui niin, että millaisen päivityksen tekisin tästä asiasta. Kuvitelkaa nyt!!!



Siis aivan järkyttävää!



En ole koskaan fb:a käyttänyt paljoa, mutta nyt ilman sitä elämä on aivan juhlaa.



Mitähän pahaa tuo fb edes tekee ihmismielelle loppujen lopuksi. Aika pelottavaa...

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen sijaan välillä huomaan miettiväni, että "pitääkin tehdä av:lle aloitus tästä aiheesta" :D Siis kun arjessa tulee tilanteita tai ilmiöitä vastaan. Av on mun fb varmaan sitten.

Vierailija
2/4 |
04.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset


Mitähän pahaa tuo fb edes tekee ihmismielelle loppujen lopuksi. Aika pelottavaa...

Onkohan nyt vähän liioittelua...?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

on turhan riippuvaisia siitä ja netistä yleensä.



Näin kerran skootteritytön jolla oli takana kaveri kyydissä joka ajon aikana räpläsi puhelintansa siellä toisen selän takana. Nauratti vaan kun ajattelin että päivittää faceen et täs me ton janican kanssa ajellaan tai jotain :)

Vierailija
4/4 |
04.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulostaa kyllä hirveältä, jos FB alkaa noin määräävästi vaikuttaa elämään. Mä oon ollut FB'ssä vuodesta 2007 ja olen siellä edelleen. Mutta mulle se ei ole kyllä maailman tärkein asia. Laitan joskus jotain statukseen, jos siis jotain tosi uutiskynnyksen ylittävää sattuu. Muuten pidän sitä yhteydenpitovälineenä kavereihini, seuraan ulkomailla asuvien kaverien sattumuksia yms. Kyllä minäkin lopettaisin FB'n tai ihan minkä tahansa muunkin käyttämisen , jos huomaisin sen aiheuttavan tuon tyylistä riippuvuutta. Onneksi elmäsi hymyilee nyt!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän yhdeksän