taidan menettää rakkaani anoppi ehdokkaalle... ='(
ukko on pahassa välikädessä ja anoppikokelas kuulemma tehnyt harvinaisen selväksi joko tai... Mitä teen???
Kommentit (6)
Tai no sen voit tehdä selväksi, ettet aio jäädä suhteeseen, jos äiti tulee aina olemaan tärkeämpi.
Miehesi on tehtävä valinta. Jos mies rakastaa sinua ja on itsenäistynyt anopistaan, hän valitsee sinut. jos taas on anopin tossun alla, ei osaa tehdä päätöstä tai valitsee anopin.Keskustele asia perusteellisesti anopin kanssa.
Meillä oli aikoinaan sama tilanne. Mies valitsi minut. Kolmeen vuoteen en nähnyt anoppia. Lopulta hän pyysi anteeksi huonoa käytöstään. Tajusi ilmeisesti, että häät on tulossa eikä häntä tulla kutsumaan niihin juhliin ollenkaan. Nyt meillä on mitä parhaimmat välit anopin kanssa.
ja ne muut jutut joista ei nyt puhuta.
Miehesi on tehtävä valinta. Jos mies rakastaa sinua ja on itsenäistynyt anopistaan, hän valitsee sinut. jos taas on anopin tossun alla, ei osaa tehdä päätöstä tai valitsee anopin.Keskustele asia perusteellisesti anopin kanssa. Meillä oli aikoinaan sama tilanne. Mies valitsi minut. Kolmeen vuoteen en nähnyt anoppia. Lopulta hän pyysi anteeksi huonoa käytöstään. Tajusi ilmeisesti, että häät on tulossa eikä häntä tulla kutsumaan niihin juhliin ollenkaan. Nyt meillä on mitä parhaimmat välit anopin kanssa.
Keskustele asiasta ja voihan olla, että vaihdevuodet antavat anopille eri päivinä vähän eri mielen. Tutki. Onnea valinnallesi.
Joko miehesi on Mies ja valitsee sinut, tai sitten hän on tossukka (tai et merkitse hänelle kovin paljon) etkä edes haluaisi häntä.