Onko tämä teidän mielestä asiaton kysymys huutiksessa? Ov
Eli siis mulla on muutamia kohteita myynnissä ja yhteen niistä tuli taas sama henkilö aukomaan päätään.
Tuo on laittanut saman kysymyksen jo aikaisemminkin. Myyn siis akvaario sisustukseen liittyviä juttuja ja tämä henkilö laittoi siis kysymysosioon viestiksi, että noita juttuja saa ihan ilmaiseksi Helsingin Vuosaaresta tai what ever. Itse en ole nähnyt kyseisiä juttuja missään ilmaiseksi, mutta en asukkaan pääkaupunkiseudulla.
Onko tuo teidän mielestä asiaton kysymys?
Kommentit (10)
kyllä mun mielestä vähän asiatonta. olen joskus katsonut sun kohteet. onko sulla paljonkin niitäkiviä? mikset yrittäisi myydä niitä aquawebissä?
Vierailija:
kyllä mun mielestä vähän asiatonta. olen joskus katsonut sun kohteet. onko sulla paljonkin niitäkiviä? mikset yrittäisi myydä niitä aquawebissä?
Ei ole kuin ainoastaan nuo kivet. Täytyy kokeilla tuota aquawebbiä myöhemmin. Ja nuo on siis ostettu ihan akvaarioliikkeestä ja en ole nähnyt noita missään muualla kuin eläinkaupoissa myytävänä. Jos niitä saa jostain muualtakin ilmaiseksi kuin vain tuolta Vuosaaresta vai mikä se nyt olikaan, niin olisihan se kiva tietää. Mutta tämä kysyjä siis antaa sen kuvan, että ainoastaan tuolta saa niitä ilmaiseksi ja niin paljon jos jaksaa kantaa.
ap
mutta eihän sillä ole yhtään mitään merkitystä mitä kukakin on tavarasta maksanut tai ollut maksamatta. Vain se merkitsee, paljonko sen arvo on ostajien silmissä. 6 euroa Tupperin kakkulapiosta kuulostaa ihan järkevältä, postikulut evät ole osa hintaa, vaan kulukorvaus myyjälle. Itse en ostaisi, kun en muovihärpäkkeistä tykkää.
Millainen se oikein on...?
..Minusta MUOVINEN kakkulapio ei oiken vastaa MINUN käsitystäni " juhlavasta kattauksesta" , ja harva kai kakkua (ainakaan kovin usein) arkena syö...?
Onko ns. fiksun näköinen vai jokin muovihirvitys...?:)
Taitaa toisella kkademieli vain nostaa päätään ; )
Huutiksessa saa myydä ja saa ostaa, kunhan pysytään hyvän maun
rajoissa. Mitä sillä väliä, voiko saman tavaran saada ilmaiseksi jostain!?
Kenenkään ei ole pakko huutaa.
Sellainen hieman vaaleansininen, missä on sellanen jännä kaareva kahva. ja on käytetty meillä niin synttäreillä kuin muistaakseni tytön ristiäisissäkin. Tästä on jo hieman aikaa kun tälläinen tapaus siellä oli.
Ei se ole tyhmä joka pyytää, vaan se joka maksaa.
http://www. huuto. net/fi/showitem. php3?itemid=36148762
Oletan tuolla Vuosaari vertaukselle, että niitä on siellä rakennustyömaalla.
Aika kova hinta minunkin mielestä muutamasta kivesta, joita tosiaan löytää kyllä luonnostakin. Hinnaksi puolet tuosta, niin voisit ehkä saada joskus kaupaksikin
mun mielestä näyttää myös tavallisilta kiviltä, kivan sinisiä kyllä. Eli kannattaisiko mainita ilmoituksessa, jos ovat jotain akvaarioliikkeen erikoiskiviä. Ehkä akvaarioharrastaja ymmärtää ilmankin, mutta jos tuo " kommentoija" on samanlainen ei-harrastaja kuin minäkin - enpä tosin koskaan ole ko. osastolla käynyt, koska en sieltä mitään ostaisi =)
" tyhmää" myydä jotain, mitä toiset saa ilmaiseksi. Ok, ei sitä nyt ilmaiseksikaan tarvitse antaa, mutta euron-kahden hinta riittää.
Esimerkkinä tyyppi joka kauppasi Tupperwaren kakkulapiota. Lähtöhinta 6¿ ja 2 ¿:n korotuksella+ postikulut. Eli olisi tullut maksamaan yli 9¿. Näitä lapioita mullakin on 3, kun olen niitä ilmaiseksi kutsuilta saanut.. Olisi mun mielestä ollut ok laittaa hinnaksi se euro ja sitten pk.