Anna Abreu saapui H&M:n talvitakissa!
Kommentit (15)
olisi pikkasen laadukkaaman takin itselleen viittinyt ton tason hiluihin hankkia. Mutta minkäs teet, kun on lusikalla annettu...
Piruako sen on väliä mitä ulkona on päällä?
joskin itseäni huvittaa tuo huvittuneisuutesi.
Myös itseä huvittaa oma huvittuneisuuteni samoin kun aloituksesi aihe. Oma esimerkkini:
Hyvä ystävämme, ylilääkärin lehtorivaimo, tuli vastaan Lidl:issä. Hassua että se parempi väkikin käy Lidl:issä, siellä me sujuvasti juteltiin muun hieltä haisevan rahvaan kanssa.
Eli H&M sekä Lidl ovat molemmat nykypäivän arkielämää myös sellaisille jotka vaan tykkäävät jostain syystä niitä käyttää. Maailma muuttuu.
No Abreu kylläkin, jos suosio jatkuu siirtynee toisiin merkkeihin, mutta niin luulin itsestänikin ja ylilääkäristä tai sen lehtori vaimosta. Ehkä se on vaatimattomuutta.
Ehkäpä nuori ihminen oli fiksu kun ajatteli että selviää jo ostetulla takilla eikä osta jotain teurastettuja eläimiä olkapäilleen??
No hei onpa välii jos se on jostai hm:stä! Mitä sillä oo mitään välii...Herätkää ihmiset...
Ite käyn toisinaan siellä ostamassa halpaa kaljaa ja olen lukion äidinkielen lehtori ja mieheni DI. Sattuu olemaan lähin kauppamme. Kieltämättä käyn kyllä mieluummin muissa kaupoissa, kun Lidlissä niin huonot valikoimat.
tai käydä hakemassa nakkikiskalta porilaisen, kun linnassa ei päässy lähellekään kahvipöytää ja hirvee nälkä tuli tossa tuntien seisoskelussa.
tajunnut, miksi ei saisi ostaa vaatteita halvemmista liikkeistä, jos kerran sattuu pitämään jostain vaatteesta ja se tuntuu hyvälle päällä? Ite etsein syksyllä takkia..ei yksikään jumbon vaateliikkeiden satasien arvoisista takeista iskenyt..kerkesin jo luovuttaa, kun yllättäen huomasin just sellaisen josta pidän ja hinta oli 30e :)
juuri sen takia, että sieltä saa jotain erilaista kuin sitä samaa kloonitavaraa mitä k- ja s-ketjuissa on.
"Saako linnanjuhlissa vetää kännit taskumatista, mennä jatkoille ja örveltää
tai käydä hakemassa nakkikiskalta porilaisen, kun linnassa ei päässy lähellekään kahvipöytää ja hirvee nälkä tuli tossa tuntien seisoskelussa."
Ja tämä liittyy h&m :ään miten?
eli tod.näk. saa kyllä korvauksen takin käytöstä.Fiksu tyttö,osaa tehdä tiliä :) Annallahan on joka musavideollakin päällä HM:ää...
Ja nyt ihastuin täysin noihin H&M:n Rei Kavakubon vaatteisiin...
Ja rahaa olisi muutakin ostaa ;D
AI niin ja mun arkitakkihan on myös H&M merkkinen... en muistanutkaan :) etsin viime vuonna perusduffelia mustana,enkä löytänyt muualta oikeaa mallia :)
Joskus kun kerroin täällä että tytölläni on parempana/kylätakkina HM:n takki, niin joku tokaisi että ei HM:n takkia voi käyttää parempana takkina / hienona takkina. Kun se on HM.
Ei hinta ole aina laadun tae. Halvallakin voi saada hyvää ja kaunista ja valitettavasti myös päinvastoin.
Saako linnanjuhlissa vetää kännit taskumatista, mennä jatkoille ja örveltää
.
kyllähän ne hienot herrat ja hienot rouvat kalliissa vermeissään näitä harrastaa toki. Kuten myös vaimonsa hakkaamista, tekstarisuhteita jne. Hienoa?
Minulla on samanlainen takki, sen takia tiedän. Iltalehden kuvasta selviää. Eihän siinä mitään, ihan asiallinen takki, mutta jotenkin huvittavaa kun tiedän mistä se on peräisin ;)