Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

3 keskenmenon jälkeen .....

Vierailija
14.12.2008 |

voinko mennä vakkarigynelleni kolmannen keskenmenon jälkeen jälkitarkatukseen ja sitä kautta jatkotutkimuksiin, vaikka keskenmenot on aina todettu yksityisessä äitiysneuvolassa varhaisultrassa ja lopulta mennyt kesken spontaanisti ilman kaavintoja tms. Mutta en haluaisi enää asioita siellä samassa paikassa vaan omalla gynelläni. Eli gynelläni en ole aiemmin näissä asioissa asioinut.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän varmaan saa tilattua sairauskertomuksesi noista muista hoitopaikoista ja homma lähtee siitä sitten etenemään. Olen pahoillani keskenmenoistasi, toivottavasti raskautesi jatkossa menisivät hyvin!

Vierailija
2/4 |
14.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin sain yksityiseltä lähetteen julkiselle puolelle keskenmenotutkimuksiin kolmannen km:n jälkeen. Mitään syytä ei löytynyt, mutta pääsin sinne tavallaan "jonon ohi" sitten lapsettomuustutkimuksiin/hoitoon. En kuitenkaan jaksanut odottaa julkisen puolen hitautta, vaan kurvasin takaisin omalle yksityiselle gynelleni. Noiden km.n jälkeen tuli (clomeilla)onnistunut raskaus, josta kaksivuotias lapsi, ja nyt on taas yritys päällä. Ennen keskenmenoja minulla on onnistunut clomialkuinen kaksosraskaus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

3 spontaania keskenmenoa oli viikoilla 5 kaikki. Vain yhdestä olin käynyt lääkärissä ja siitä mulla oli itsellä sellanen "sairauskertomus" ja sitä näytin vain gynelle.

Siitä homma lähti käyntiin ja keltarauhashormonissa oli vika. Nyt odotan ja menossa rv26 =) Tsemppiä!

Vierailija
4/4 |
14.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain 3 km, kaikkia hoidettiin julkisella puolella, ja kun kysyin, eikö nyt jo pääsis tutkimuksiin, minulle sanottiin että ei tämä nyt mitään tutkimuksia vaadi, koska joka kerta on ollut eri syy km.



Eli näin hienosti menee siellä!!!